Zaloguj się | Rejestracja

Wakacje w OEE WILGA

poniedziałek, 05 sierpnia 2019 r., godz. 10:16  |  Wersja do druku

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie pojawiła się młodzież z Warszawy, z klubu sportowego UKS Jedynka, żeby wypoczywać na obozie sportowym. Klub ten specjalizuje się w triathlonie i okolice Górzna, a także bogata historia triathlonowa miasta, są wręcz stworzone dla tego typu sportu.Jak informuje Zbigniew Zawadzak, kierownik, trener i wychowawca na obozie, przyjechał do Górzna z młodzieżą już po raz szósty, zachęcony triathlonową historią Górzna. Kadra i młodzież się zmienia, ale pan Zbigniew przyjeżdża do Górzna od samego początku. Urzekła go bliska odległość od Warszawy, dzięki czemu podróż nie jest męcząca, piękne okolice i jezioro, urozmaicony teren pełen lasów i zieleni, górki podjazdy i zjazdy, pozwalające ćwiczyć technikę jazdy na rowerze, co procentuje podczas startów w zawodach. Mieszkańcy są bardzo życzliwi i przyjaźni, wszędzie jest blisko, można wybrać się nad jezioro, do miasta po zakupy i na treningi.

Obozy były także organizowane zimą i wiosną, młodzież biegała również na biegówkach. Jak mówi pan Zbigniew, okolica ma mnóstwo zalet i dlatego przyjeżdżają rokrocznie, jak widać więc, tereny rzeczywiście musiały zapisać się w pamięci nader pozytywnie. Plan dzienny obozu składa się w dużej mierze z treningów - pływania i rowerowo-biegowych. Dzięki rowerom, które przywożone są z Warszawy, organizowane są także wycieczki do Czarnego Bryńska i okolic. Przekrój wiekowy uczestników obozu jest różnorodny od 7-roku życia do lat 15, ale są to dzieci wyselekcjonowane, które wykazują w szkole dużą aktywność sportową i nie sprawiają kłopotów wychowawczych.

Klub działa przy Społecznej Szkole Podstawowej nr 1, nie jest to sekcja wyczynowa, ale ma na celu zachęcenie dzieci do uprawiania sportu. Dzieciaki są bardzo zgrane i wzajemnie sobie pomagają, dzięki czemu świetnie funkcjonują na obozie. Na wakacje przyjechało 37 uczestników, a kadra składa się z następujących osób: kierownik, trener i wychowawca - Zbigniew Zawadzak, Anna Grabowska - wychowawca, Agnieszka Chudek - trenerka i wychowawczyni, Krzysztof Wójcik - trener i wychowawca, Bartosz Szwajka - trener i wychowawca. Obóz trwa od 1 do 10 sierpnia.


reklama

Źródło: Zbigniew Zawadzak

Wakacyjny obóz dla sportowców:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama