Zaloguj się | Rejestracja

Wakacje w OEE WILGA

czwartek, 18 lipca 2019 r., godz. 09:48  |  Wersja do druku

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie przebywa na wakacjach grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy. Na czas letniego wypoczynku na Kujawach i Pomorzu, samorząd województwa przygotował dla uczestników szereg atrakcji. Wypoczynek dla dzieci i młodzieży z Ukrainy finansowany jest ze środków budżetu województwa.Od czterech lat marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, przy współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy i konsulem honorowym Krzysztofem Sikorą, zaprasza grupy dzieci i młodzieży ukraińskiej w wieku od 10 do 18 lat wraz z opiekunami, na kolonie regeneracyjno-terapeutyczne w Polsce. Dzieci z Ukrainy mieszkają w Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie.

Goście z Ukrainy biorą udział w imprezach integracyjnych, warsztatach ekologicznych oraz zajęciach sportowych, a także zwiedzają Pojezierze Brodnickie, poznając jego walory turystyczne, bogatą kulturę, historię i tradycję regionu. Uczestnicy kolonii pochodzą z obwodu kijowskiego i połtawskiego, ich rodzice są czynnie zaangażowani w konflikt na Ukrainie. Selekcja dzieci i młodzieży nie jest żadnym bonusem, ani nagrodą, a jest sposobem na odpoczynek i oddech dla dzieci i ich rodziców doświadczonych przez los.

Pobyt w Polsce trwa dziewięć dni, w tym czasie goście zwiedzili już Bydgoszcz i spotkali się z konsulem honorowym Krzysztofem Sikorą. Było zwiedzanie Torunia i warsztaty pieczenia pierników w Muzeum Żywego Piernika, oraz wizyta w pracowni witraży. Wielką atrakcją było aktywne zwiedzanie Biskupina i warsztaty przygotowywania koralików, każdy mógł więc przygotować samemu pamiątkę. Dzieci wszędzie, gdzie się pojawią, są bardzo mile przyjmowane i obdarowywane suwenirami z logo województwa, ideą i przesłaniem ich pobytu jest bowiem wyniesienie w świat miłych wspomnień. Zawsze też goście spotykają się z marszałkiem lub jego przedstawicielem, żeby dzieci poczuły się ważne, ugoszczone i obdarowane.

W Górznie zwiedzano miasto i okolice, ścieżki edukacyjne i plażę. W planach jest też zwiedzanie zamku w Golubiu-Dobrzyniu i Brodnicy. Są zajęcia plastyczne i muzyczne, na co pozwalają możliwości Ośrodka Edukacji Ekologicznej WILGA. Będzie też wizyta w Wiosce Mydlarskiej w Fijałkach, gdzie goście będą na warsztatach tworzyć własne mydła i sole do kąpieli. Zaplanowano również skorzystanie z geocachingu, z którego Górzno jest znane. Na zakończenie wizyty przewidziane jest ognisko ze wspólnym śpiewaniem. Pobyt gości dostosowywany jest do miejscowych atrakcji, w których czynnie uczestniczą.

Jak stwierdziły panie - Joanna Morzuch i Anna Romanowska, obsługa OEE WILGA jest ogromnie życzliwa i pomocna w każdej sprawie. Świetne jedzenie i ogólna opieka sprawia, że dzieci wyjeżdżają bardzo zadowolone i z dużą dozą pozytywnej energii.

Wypoczynek dla dzieci i młodzieży z Ukrainy finansowany jest ze środków budżetu województwa.

Wyczerpujących informacji udzieliły nam panie: Tetiana Horiana, Joanna Morzuch i Anna Romanowska.


reklama

Źródło: Tetiana Horiana, Joanna Morzuch, Anna Romanowska

Wakacje w OEE WILGA:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama