Zawody Pożarnicze w Pokrzydowie

środa, 12 czerwca 2019 r., godz. 09:17  |  Wersja do druku

W niedzielę, 9 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Pokrzydowie odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu brodnickiego. W zawodach wzięło udział 22 drużyn w tym 5 kobiecych oraz 8 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Najwięcej laurów zdobyli reprezentanci MDP i OSP Brzozie.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze rywalizowały w konkurencjach - rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami, natomiast drużyny seniorów walczyły o zwycięstwo podczas musztry zespołowej, sztafety pożarniczej 7x50 m oraz pożarniczego ćwiczenia bojowego.

W zawodach wzięło udział 22 drużyn w tym 5 kobiecych oraz 8 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których składzie było łącznie około 200 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu brodnickiego. Sędzią głównym zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF był dh Roman Schalau natomiast sędzią głównym zawodów seniorów był st. kpt. Robert Czarnecki. Sportowe zmagania druhów obserwowali mieszkańcy oraz włodarze poszczególnych gmin powiatu brodnickiego.

Kolejność zajętych miejsc w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze wg regulaminu CTIF – dziewczęta

1 miejsce MDP Brzozie

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze wg regulaminu CTIF – chłopcy

1 miejsce MDP Brzozie

2 miejsce MDP Bobrowo

3 miejsce MDP Nieżywięć

4 miejsce MDP Konojady

5 miejsce MDP Świedziebnia

6 miejsce MDP Pokrzydowo

7 miejsce MDP Bukowiec

Seniorzy Grupa C (kobiece drużyny pożarnicze)

1 miejsce OSP BRZOZIE

2 miejsce OSP BOBROWO

3 miejsce OSP KŁUŚNO

4 miejsce OSP ZEMBRZE

5 miejsce OSP POKRZYDOWO

Seniorzy Grupa A (męskie drużyny pożarnicze)

1 miejsce OSP RADOSZKI

2 miejsce OSP NIEŻYWIĘĆ

3 miejsce OSP GORCZENICA

4 miejsce OSP BRZOZIE

5 miejsce OSP KONOJADY

6 miejsce OSP GÓRZNO

7 miejsce OSP ŚWIEDZIEBNIA

8 miejsce OSP POKRZYDOWO

9 miejsce OSP BOBROWO

W konkurencji musztry zespołowej, którą przeprowadzono jako dodatkową, wśród drużyn kobiecych zwyciężyła drużyna z OSP w Brzoziu, natomiast w kategorii drużyn męskich wygrała OSP w Konojady.

Na zakończenie zawodów, startujący w zawodach otrzymali nagrody indywidualne, a zwycięskie drużyny oprócz pucharów i dyplomów - wartościowe nagrody rzeczowe w postaci m.in. hełmów, rękawic specjalnych, kominiarek, prądownic oraz węży pożarniczych.

Organizatorami Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Brodnicy, Komenda Powiatowa PSP w Brodnicy oraz Urząd Gminy Zbiczno wraz z miejscowym Zarządem Gminnym OSP.

Zawody współfinansowane były ze środków:
  • Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Powiatu Brodnickiego
  • Urzędu Gminy Zbiczno
  • Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Brodnicy
  • Komendy Powiatowej PSP w Brodnicy
  • Ochotniczej Straży Pożarnej DRWĘCA

Zawody swą obecnością zaszczycili: poseł na Sejm RP, zarazem wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brodnicy Zbigniew Sosnowski, poseł na Sejm RP Paweł Szramka, st. bryg. Sławomir Herbowski zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Jarosław Herbowski, starosta brodnicki Piotr Boiński oraz władze samorządowe miast i gmin powiatu brodnickiego. Uroczystość uświetnił występ Strażacko-Parafialnej orkiestry ze Świedziebni.

Źródło: KP PSP

Zawody Pożarnicze w Pokrzydowie/fot.straz.brodnica.pl: