Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

poniedziałek, 03 czerwca 2019 r., godz. 13:54  |  Wersja do druku

30 maja odbył się po raz drugi Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Biegłości Liczenia". W zmaganiach brały udział trzy szkoły podstawowe z terenu gminy Brzozie: z Wielkiego Leźna, Jajkowa i Brzozia. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 10 zadań zamkniętych i 3 otwartych. Na rozwiązanie zadań mieli 45 minut.Spotkanie w murach Szkoły Podstawowej w Brzoziu to finał całorocznych przygotowań. Do ostatecznej rozgrywki przeszły po trzy osoby z najlepszymi wynikami w rozgrywkach szkolnych. Konkurs odbył się w 5 kategoriach wiekowych klasy 4, klasy 5, klasy 6, klasy 7 i klasy 8. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 10 zadań zamkniętych i 3 otwartych. Na rozwiązanie uczniowie mieli 45 minut.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Klasy 4
Natalia Gurgul (SP Jajkowo) - I miejsce
Maja Orłowska (SP Brzozie) - II miejsce
Marta Domżalska (SP Brzozie) - III miejsce

Klasy 5
Marcin Seroczyński (SP Wielkie Leźno) - I miejsce
Hanna Szczawińska (SP Brzozie) - II miejsce
Joanna Pucek (SP Brzozie) - III miejsce
Maja Gruźlewska (SP Brzozie) - III miejsce

Klasy 6
Marulski Michał (SP Wielkie Leźno) - I miejsce
Patryk Paturalski (SP Brzozie) - II miejsce
Bartosz Brandt (SP Brzozie) - III miejsce
Julia Galińska (SP Wielkie Leźno) - III miejsce

Klasy 7
Dominika Orłowska (SP Brzozie) - I miejsce
Jan Kowalski (SP Jajkowo) - II miejsce
Rozalia Ankowska (SP Jajkowo) - III miejsce

Klasy 8
Marcin Pucek (SP Brzozie) - I miejsce
Michał Sarnowski (SP Jajkowo) - II miejsce
Kacper Wilkanowski (SP Brzozie) - III miejsce

Nad prawidłowością konkursu czuwała komisja w składzie:
Jolanta Kamińska (SP Jajkowo)
Katarzyna Burzyńska (SP Wielkie Leźno)
Iwona Lange (SP Brzozie).

Na konkurs przybyły: dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzoziu Katarzyna Wandzlewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie Alicja Ziętarska oraz kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Mirosława Grabowska, która przyniosła dzieciom słodką niespodziankę.

Swoiste święto matematyki nie odbyłoby się bez pomocy Rady Rodziców w Brzoziu i dyrektor, którzy ufundowali nagrody i poczęstunek dla uczestników. Za oprawę techniczną i zdjęcia podziękowania należą się uczniom klas 7 i 8a. Następny konkurs za rok.

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej w Brzoziu Iwona Lange.


reklama

Źródło: Marlena Sieklińska, Iwona Lange

Gminny Konkurs Matematyczny/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama