WiadomośćDelegaci NGO
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 04 grudnia 2018 r., godz. 15:43

Wybrano reprezentantów do Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego
W dniu 28 listopada przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w powiecie brodnickim wybrali reprezentantów do Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tej kadencji organizacje z naszego powiatu reprezentować będzie Paweł Kubicz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górznie, a stałym zastępcą wybrano Joannę Rumińską z Fundacji Przedsiębiorczości "Synergia" w Brodnicy.Przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w powiecie brodnickim wybrali reprezentantów do Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie wyborcze odbyło się 28 listopada w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Brodnicy.

W tej kadencji w Sejmiku Organizacji Pozarządowych organizacje z naszego powiatu reprezentować będzie Paweł Kubicz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górznie, który do pełnienia mandatu delegata został wybrany jednogłośnie. Stałym zastępcą delegata, również jednogłośnie, wybrano Joannę Rumińską z Fundacji Przedsiębiorczości "Synergia" w Brodnicy.

Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest reprezentacją organizacji pozarządowych realizujących swoje zadania statutowe ze sfery zadań publicznych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Celem sejmiku jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i konsolidacja sektora pozarządowego oraz angażowanie w życie publiczne wszystkich jego podmiotów. Sejmik ma także na celu wypracowywanie propozycji rozwiązań z zakresu wspierania społeczeństwa obywatelskiego, monitorowanie procesu ich wdrażania oraz tworzenie i utrzymywanie sprawnego systemu komunikacji pomiędzy organizacjami działającymi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.


reklama

Źródło: Przemysław Majchrzak rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.9190 )