WiadomośćDebata o bezpieczeństwie w Brodnicy
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 03 grudnia 2018 r., godz. 13:11

3 x Bezpieczeństwo
W dniu 29 listopada w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy odbyła się debata społeczna z seniorami "3 x Bezpieczeństwo". Funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym seniora, jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego, a także najczęściej popełniane przestępstwa, w których ofiarami stają się osoby starsze.W dniu 29 listopada w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy odbyła się debata społeczna organizowana przez komendanta powiatowego policji w Brodnicy i burmistrza Brodnicy. Debaty społeczne mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między policją, a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Tematem spotkania byłoszeroko pojęte bezpieczeństwo seniorów. Policjanci omówili sposoby działań przestępców oraz informowali co zrobić, aby nie paść ofiarą tych osób, a także jak chronić swoje dane osobowe i bezpiecznie robić zakupy przez internet. Podczas debaty funkcjonariusze zaprezentowali uczestnikom również jak posługiwać się Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Obecny na debacie strażak zapoznał z zasadami bezpieczeństwa pożarowego, a przedstawiciel Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej omówił jak żyć zdrowo, bez nałogów. W trakcie omawianych zagadnień, mieszkańcy zadawali nurtujące ich pytania, wskazywali co należałoby poprawić, aby ich poczucie bezpieczeństwa zwiększyć oraz wysuwali wnioski. Wszystkie postulaty, które zostały poruszone podczas spotkania, brane będą pod uwagę w codziennych działaniach funkcjonariuszy.


reklama

Źródło: asp.szt.Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Debata o bezpieczeństwie w Brodnicy/fot. nadesłane:Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.9180 )