WiadomośćJabłonowo Pomorskie
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 21 listopada 2018 r., godz. 13:41

Inauguracja projektu "Do korzeni"
W Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się inauguracja projektu "Do korzeni" połączona z wystawą. Projekt ten poświęcony jest zachowaniu pamięci i tożsamości lokalnej miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie, odkrywaniu historii lokalnej i umiejscowieniu jej w kontekście wydarzeń ogólnopolskich.Projekt polegał na odszukaniu osób, które chciały podzielić się swoimi rodzinnymi, a jednocześnie lokalnymi i narodowymi, historiami (ramy czasowe do 1950 roku). Zdjęcia, dokumenty, a także ich opisy zostały utrwalane cyfrowo, a ich opisy stworzyły wyjątkową opowieść o historii miasta i gminy. Rezultatem poszukiwań będzie powstanie strony internetowej, publikacji dokumentującej odkrytą lokalną historię oraz objazdowej wystawy, która pojawi się w każdym sołectwie gminy, a po zakończeniu projektu odwiedzi domy kultury w różnych częściach kraju.

Jabłonowo nie ma swojego miejskiego archiwum, muzeum, czy miejsca, gdzie można by szukać "obrazów" z przeszłości, a wiele fotografii dokumentujących historię jest w archiwach domowych. Dlatego właśnie odszukano we wszystkich gminnych miejscowościach osoby, które chciały podzielić się swoimi rodzinnymi historiami.

Podczas otwarcia wystawy dyrektor jabłonowskiego Centrum Kultury i Sportu Justyna Prajs wręczyła pamiątkowe albumy podsumowujące projekt, które powstały z zebranych od mieszkańców fotografii.

W otwarciu wystawy prócz mieszkańców udział wzięli także: zastępca burmistrza Jędrzej Kucharski, przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowo Pomorskie Zbigniew Mikulicz wraz z wiceprzewodniczącym Krzysztofem Kamińskim i radnym rady miejskiej Marcinem Olszewskim oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim Anna Berent.


reklama

Źródło: jablonowopomorskie.pl

Inauguracja projektu "Do korzeni"/fot. jablonowopomorskie.pl:Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.9115 )