WiadomośćSztafeta charytatywna "Mundur na rowerze"
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
niedziela, 01 lipca 2018 r., godz. 13:26

"Mundur na rowerze"
Do sztafety charytatywnej "Mundur na rowerze" dołączył w czwartek, 28 czerwca brodnicki policjant sierż szt. Janusz Brytan. Funkcjonariusz pokonał na swoim jednośladzie 257 kilometrów w 14 godzin i 17 minut. Akcja ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie dwóch funkcjonariuszy - policjanta i strażaka, którzy ucierpieli podczas wykonywania obowiązków służbowych.Brodnicki policjant sierż.szt Janusz Brytan, dołączył do sztafety charytatywnej "Mundur na rowerze" zorganizowanej przez grupę koleżeńską, w której zrzeszeni są funkcjonariusze różnych służb mundurowych, a ich celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie poszkodowanych funkcjonariuszy w czasie służby. Akcję swoim patronatem honorowym objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Sekcja Polska.

Trasa rozpoczęła się 22 maja w Białymstoku, a zakończy 30 czerwca w Łodzi. Liczy ona ponad 6100 km i przebiega przez 130 miast Polski. Tegoroczna sztafeta poświęcona jest zbieraniu funduszy na leczenie i rehabilitację policjanta st. sierż. Marcina Miniaka z komisariatu policji w Łodzi oraz asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi, którzy zostali ciężko ranni podczas wykonywania obowiązków służbowych. W trakcie sztafety, po dojechaniu do każdego z miast, które obejmuje trasa, uczestnicy przekazują sobie symbol akcji, tj. dwie bransolety splecione z linki paracord.

Sierż.szt. Janusz Brytan pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy dołączył do funkcjonariuszy z Rypina i razem z nimi ruszył do Iławy przekazać bransoletki tamtejszym mundurowym. Policjant nie zakończył swojej trasy w Iławie. Funkcjonariusz z Iławy dojechał do Grudziądza, Chełmna i Bydgoszczy, po czym wrócił do domu. Łącznie przez 14 godzin i 17 minut pokonał 257 kilometrów.


reklama

Źródło: st.asp. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.8362 )