(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 23 maja 2018 r., godz. 14:44

Czwórbój Lekkoatletyczny w Gorczenicy
W Szkole Podstawowej w Gorczenicy odbył się turniej lekkoatletyczny dla uczniów. W zawodach wzięły udział zespoły z trzech szkół podstawowych z terenu gminy Brodnica. W konkursie wystartowało w sumie trzydzieścioro sześcioro uczniów .

21 maja w Szkole Podstawowej w Gorczenicy odbył się kolejny turniej lekkoatletyczny dla uczniów. W zawodach wzięły udział zespoły z trzech szkół podstawowych z: Szabdy, Gortatowa oraz Gorczenicy. W konkursie wystartowało w sumie trzydzieścioro sześcioro uczniów (po 6 chłopców i 6 dziewczynek z każdej szkoły).

Każde z dzieci brało u dział w czterech konkurencjach: skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 60 m oraz biegu na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy). W kategorii dziewcząt zwyciężyła SP w Szabdzie przed SP Gorczenicą i SP w Gortatowie. W kategorii chłopców na pierwszym miejscu uplasowała się SP w Gorczenicy przed SP w Gortatowie i SP w Szabdzie. Dla zwycięzców zostały ufundowane nagrody w postaci piłek i medali.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica