Wiadomość I Bieg Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy"
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 09 lutego 2017 r., godz. 14:38

I Bieg Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy"
W sobotę, 4 marca w Górznie odbędzie się I Bieg Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy". Organizacja biegu nawiązuje do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wszyscy jego uczestnicy otrzymają niepowtarzalny, pamiątkowy medal za udział.Organizatorami biegu są: Urząd Miasta i Gminy Górzno, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno, Zespół Szkół w Górznie oraz Chiptiming.pl Arek Popławski. Honorowy patronat nad imprezą objął dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Jacek Karczewski.

Współorganizatorami są: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brodnica, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy i Brodnickie.travel.

Celem imprezy jest popularyzacja wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy Wyklętych, promowanie biegania i zdrowego stylu życia, integracja mieszkańców Trójstyku i popularyzacja walorów przyrodniczo-turystycznych Nadleśnictwa Brodnica.

Impreza ma charakter niekomercyjny i otwarty. Do wyboru będą przygotowane trzy trasy:
  • Trasa1 - 10,53 km, nawierzchnia szutrowa, kamienista, fragmentami miękka, leśna. Trasa będzie oznakowana co 1 km. Start leśniczówka Górzno, meta leśniczówka Ruda. Start biegu o godzinie 12:00.
  • Trasa 2 - 196,3 m, nawierzchnia szutrowa, kamienista, fragmentami miękka, leśna. Start i meta przy leśniczówce Ruda. Start biegu o godzinie 13:30.
  • Trasa 3 - 1963 m, nawierzchnia szutrowa, piaszczysta, leśna. Start i meta przy leśniczówce Ruda. Start biegu o godzinie 14:00.

Wszyscy uczestnicy otrzymają niepowtarzalny, pamiątkowy medal za udział w biegu. Start w biegu głównym jest odpłatny, część wpisowego zostanie przekazana na potrzeby Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Udział na pozostałych dystansach jest bezpłatny.

Start do biegu głównego odbędzie się przy leśniczówce Górzno, pozostałe dystanse wokół leśniczówki Ruda. Pomoc i wsparcie przy organizacji zadeklarował dyrektor Nadleśnictwa Brodnica nadleśniczy Henryk Kapusta.

Rejestracja: www.chiptiming.pl

Więcej informacji o biegu na stronie: http://biegplutonow17.chiptiming.pl/

Regulamin

Wszystkich miłośników biegania, osoby którym bliskie są ideały walki i życia bohaterów tych czasów zapraszamy do Górzna.

Osoby które chciałyby włączyć się w uświetnienie wydarzenia np. oprawę artystyczną, grupy rekonstrukcyjne - zaprasza do współpracy Robert Sargalski - dyrektor biegu tel. 504 188 145 e-mail: sargalski66©wp.pl.


reklama

Źródło: Robert Sargalski, chiptiming.pl

I Bieg Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy":

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.6020 )