WiadomośćEuropejski Tydzień Kodowania “EU Code Week”
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 30 października 2023 r., godz. 07:23

Europejski Tydzień Kodowania “EU Code Week” w Janowie
W erze cyfrowej program nauczania informatyki powinien obejmować podstawy kodowania oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne. Szkoła Podstawowa w Janowie po raz kolejny wzięła udział w akcji Europejski Tydzień Kodowania.EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych poprzez zapewnienie szkołom i nauczycielom bezpłatnych możliwości rozwoju zawodowego, materiałów dydaktycznych, wyzwań międzynarodowych i programów wymiany. W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Janowie po raz kolejny wzięła udział w akcji Europejski Tydzień Kodowania “EU Code Week”.

Uczniowie podczas zajęć uczyli się języka programowania za pomocą programu Scratch. Dzięki tym ćwiczeniom powstały różne proste gry oraz kalkulator matematyczny wykorzystujący podstawowe działania matematyczne.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Janowie

Europejski Tydzień Kodowania “EU Code Week”/fot. SP w Janowie:


reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16549 )