WiadomośćChcemy budować społeczeństwo obywatelskie
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
niedziela, 29 października 2023 r., godz. 11:59

Chcemy budować społeczeństwo obywatelskie
Senat to izba, w której zasiada 100 senatorów wybieranych w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych. W okręgu nr 12 zdecydowanie zwyciężył senator Ryszard Bober. Kandydaci Paktu Senackiego - tworzonego przez KO, Trzecią Drogę (PSL i Polska 2050) oraz Nową Lewicę - zdobyli łącznie 66 mandatów. W tym Trzecia Droga wprowadziła 11 senatorów.Ryszard Bober senator RP: - Chciałbym podziękować wszystkim z Państwa, którzy głosowali na Trzecią Drogę, jednocześnie zapewniając, że na pewno Was nie zawiedziemy i będziemy budowali Polskę taką, jaką chcecie. Taką, która będzie dla wszystkich i nie będzie dzieliła nas Polaków na tych lepszych i gorszych, na patriotów i nie patriotów, na wierzących i niewierzących, bo my jako naród pod względem Konstytucji jesteśmy sobie równi i tak musi pozostać.

Może różnimy się czasami w niektórych sprawach, ale to w tym momencie nie ma większego znaczenia. Będziemy tak pracowali, żeby przekonać jak najwięcej osób do programu Trzeciej Drogi, który jest bardzo ambitny i zapewnia zrównoważony rozwój Polski. Będziemy starali się o to, żeby przejść z państwa zarządzanego centralistycznie i dać podmiotowość z powrotem do samorządów lokalnych. Należy przywrócić im zabrane kompetencje, przywrócić im w ramach reformy finansów publicznych właściwe finansowanie tych wszystkich zadań, które muszą wykonywać.

Jednym słowem chcemy budować społeczeństwo obywatelskie. Bez tego zaufania i podjęcia wspólnego wysiłku, to się na pewno nie uda. Wierzę w to, a pokazali to Polacy w wyborach idąc tam gremialnie, bo frekwencja wyniosła ponad 74 procent i to jest coś wspaniałego, co pobudziło naród do działania i co daje nadzieję. Oczekiwania są, żebyśmy budowali Polskę szczęśliwą i Polskę dla wszystkich, bo wspólnota jest najważniejsza, jak mówił Jan Paweł II. Wszyscy muszą czuć się dowartościowani i muszą czuć się gospodarzami naszych małych Ojczyzn i dużej Ojczyzny, jaką jest Polska.reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16543 )