WiadomośćMasarnia Brzozie poleca
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 21 września 2023 r., godz. 07:01

Dobra wędlina – gdzie ją kupić?
Masarnia Brzozie to firma, jakich w naszej współczesnej rzeczywistości jest coraz mniej. Tradycyjny sposób przyrządzania produktów sprawia, że szynki, kiełbasy i wyroby podrobowe, które wyjdą z firmy w Brzoziu, mogą uchodzić za przysmaki polskiej wsi. Kto ich jeszcze nie spróbował - niech żałuje.Przygotowując przyjęcie dla najbliższych, warto zapewnić sobie rozrywkę także podczas przygotowywania posiłków. Dobrym sposobem jest podanie produktów, które jemy na co dzień, w nieco bardziej intrygującej odsłonie. W eksperymentach kulinarnych idealnie sprawdzą się wędliny. Przekąski, zakąski, przegryzki, to one są ważnym punktem towarzyskich spotkań. Przygotowywane według tradycyjnych wiejskich receptur, nad dymem unoszącym się z wolno palącego się drewna bukowego i olchowego, nabierają niepowtarzalnego smaku i zapachu, który przyciąga smakoszy dobrych wyrobów mięsnych.

Masarnia w Brzoziu specjalizuje się w produkcji wyrobów tradycyjnych naturalnych. Mięso, które jest starannie wyselekcjonowane do produkcji pochodzi z ekologicznie czystych terenów powiatu brodnickiego. Swój smak wędliny zawdzięczają temu, że w długim procesie peklowania mięsa używana jest sól, majeranek, czosnek, pieprz, gorczyca, które nadają wędlinom niepowtarzalny smak i aromat. Każdy pamięta czasy dzieciństwa, kiedy królowały swojskie wyroby, przygotowane w tradycyjny sposób. Któż by nie chciał spróbować dzisiaj szynek i kiełbas, które przeniosą nas w tamte czasy?

Firma posiada wielu odbiorców, są wśród nich firmy, sklepy, restauracje, zajazdy i klienci indywidualni. Wyroby sprzedawane są na terenie Brodnicy i powiatu brodnickiego, ale także na terenie powiatu nowomiejskiego, rypińskiego i działdowskiego. Wyroby Masarni Brzozie trafiają także poza granice kraju, bowiem oprócz smaku nic tak dobrze się nie przechowuje, jak ich wyroby. Niepowtarzalny smak i aromat wyraźnie dają do zrozumienia konsumentom, że zrodził się z pasji i zamiłowania do wsi i wiejskiego jedzenia.

Każdego roku wzrasta produkcja firmy i zwiększa się ilość odbiorców. Firma współpracuje z hurtowniami i sklepami. Ceny są konkurencyjne i pozwalają na zakup produktów każdemu mieszkańcowi. W firmę cały czas się inwestuje, jest ona nieustannie rozbudowywana. Masarnia istnieje od roku 1991, kiedy to trzech wspólników - Kazimierz Leśniewski, Bogdan Biegański i Grzegorz Sobiech założyło firmę, która prowadzi ubój trzody chlewnej, rozbiór mięsa wieprzowego i wołowego, a także produkcję wyrobów wędliniarskich. Grzegorza Sobiecha zastąpił jego syn Daniel, ale oprócz tego nic się nie zmieniło. Smaki pozostały tradycyjne, a wyroby są coraz lepsze i wprowadzane są ciekawe nowości.

Ciężko jest wyobrazić sobie stół bez tradycyjnie wyrabianych wędlin. Jeśli chcemy dobrze i zdrowo zjeść i dodatkowo wspierać rodzime firmy, należy pamiętać o firmach z naszego regionu.

Źródło: Artykuł promocyjny

Wyroby Masarni Brzozie:


reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16453 )