Wiadomość"O miłości prawie wszystko"
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 14 września 2023 r., godz. 09:29

"O miłości prawie wszystko"
W sobotę, 9 września Koło Gospodyń Wiejskich "Zacisze" w Cichem zorganizowało wieczór poezji śpiewanej "O miłości prawie wszystko". Impreza ta została zgłoszona do konkursu "Świetlice wiejskie - co się tutaj dzieje?"W nastrój wprowadziła wszystkich Danuta Grzyb przedstawiając kilka zdań na temat różnych odmian miłości - od miłości matczynej do miłości do ojczyzny. Po przeczytaniu "Hymnu o miłości" z I Listu do Koryntian, wykonawcy Danuta Szefler, Andrzej Szchuetz, Izabela Urbańska oraz Regina Wójcik wykonali utwory: "Modlitwa" Bułata Okudżawy, "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena, "Pytasz mnie" Andrzeja Rosiewicza, "Jaskółka uwięziona" Stana Borysa, "Oczy tej małej" Magdy Umer oraz "Kocham Cię życie" Edyty Geppert.

Współorganizatorem wydarzenia była Gminna Rada Kobiet w Zbicznie. Impreza ta została zgłoszona do konkursu "Świetlice wiejskie - co się tutaj dzieje?" ogłoszonego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Konkurs jest skierowany do kół gospodyń wiejskich z terenu województwa kujawsko-pomorskiego prowadzących swoją działalność w świetlicach wiejskich.

Celem konkursu jest promocja działalności kół gospodyń wiejskich w prowadzonych przez nie świetlicach wiejskich w województwie kujawsko-pomorskim oraz wyłonienie najlepszych koncepcji rozwoju działalności kół gospodyń wiejskich w 2023 roku. Zaplanowane przez koła gospodyń wiejskich działania promocyjne muszą być związane z organizacją w terminie 1 czerwca – 15 września 2023 r. wydarzeń aktywizujących społeczność lokalną, służących zaspokajaniu społecznych i kulturalnych potrzeb mieszkańców wsi, równocześnie przyczyniających się do podniesienia atrakcyjności danej miejscowości. Zgłoszenia na konkurs w imieniu koła gospodyń wiejskich musi dokonać wójt/burmistrz gminy na terenie której znajduje się dane koło gospodyń wiejskich. Na laureatów konkursu czeka sześć atrakcyjnych nagród finansowych o łącznej wysokości 21.000 zł.

Źródło: GOKSiR Zbiczno

"O miłości prawie wszystko"/fot. GOKSiR Zbiczno:

reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16436 )