WiadomośćUczniowie ze Świedziebni sprzątali świat
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 18 września 2023 r., godz. 07:25

Uczniowie sprzątali świat
15 września uczniowie klas I-III SP w Świedziebni wzięli udział w 30. edycji Akcji Sprzątania Świata - Polska, która odbywa się pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie

"Sprzątanie świata – Polska" to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukiwane i w miarę możliwości usuwane dzikie wysypiska.

Do akcji włączyła się Szkoła podstawowa w Świedziebni. 15 września uczniowie klas I-III wzięli udział w 30. edycji Akcji Sprzątania Świata - Polska.

Źródło: SP w Świedziebni

Uczniowie sprzątali świat/fot. SP w Świedziebni:

reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16435 )