WiadomośćBrodnicki szpital informuje
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 12 listopada 2020 r., godz. 08:25

Zwiększono oddział covidowy
Powstały dwa tygodnie temu w brodnickim Szpitalu Powiatowym 15-łóżkowy oddział covidowy został zwiększony o kolejne 20 łóżek, w tym 3 z respiratorami. W sumie będzie to już 35 łóżek w tym 5 respiratorowych. Do funkcjonowania powraca oddział chirurgiczny, zawieszono działalność oddziału wewnętrznego.Brodnicki szpital informuje:

Od początku funkcjonowania oddział opuściło już 6 "ozdrowieńców", niestety jeden pacjent, który był w ciężkim stanie zmarł. Oddział covidowy jest w stałym procesie rekrutacji personelu medycznego. W funkcjonowaniu punktów pobierania wymazów do testów pomagają oddelegowani żołnierze WOT, którzy są znacznym wsparciem m.in. do kolejkowania pojazdów i pacjentów pieszych.

Pomocni są również do triażowania w poradniach i wejściu głównym , za co dziękujemy w imieniu pacjentów. Oddelegowani również zostali żołnierze z 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy w celu wyłącznie raportowania zajętości łóżek covidowych , co naszym zdaniem jest niepotrzebnym zaangażowaniem zasobów ludzkich, które przydałby się do innych czynność okołomedycznych. W związku z zaistniała sytuacją epidemiologiczną, zmuszeni jesteśmy do zawieszania działalności oddziału wewnętrznego. Do funkcjonowania powraca jednak oddział chirurgiczny.reklama

Źródło: ZOZ w Brodnicy
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12779 )