WiadomośćDla zdrowia seniorów
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 02 stycznia 2020 r., godz. 11:06

Zdrowy i sprawny senior
W okresie od stycznia do maja 2020 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy odbędą się bezpłatne zajęcia sportowe pn. "Zdrowy i sprawny senior". Organizatorem spotkań jest burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz.Zajęcia realizowane będą w odpowiedzi na potrzeby oraz liczne prośby brodnickich seniorów biorących udział w "Programie zapobiegania upadkom wśród seniorów" w roku 2019. Jest to program aktywności fizycznej dla seniorów obejmujący:
  • zajęcia wykorzystujące elementy rehabilitacyjne
  • trening funkcjonalny
  • elementy jogi oraz fitnessu

Wprowadzenie tych form aktywności fizycznej doskonale minimalizuje skutki przeciążenia układu ruchu, poprawia elastyczność mięśni zmniejszając ich napięcie, jak również pozytywnie wpływa na stabilizację kręgosłupa. Ćwiczenia dostosowane są do potrzeb osób w kwiecie wieku. Wspólna aktywność fizyczna daje możliwość poznania nowych ludzi, z którymi można dzielić wspólną pasję jaką jest sport.

Do udziału w programie zaproszone są osoby w wieku powyżej 60 roku życia zamieszkujące na terenie miasta Brodnicy. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisów oraz szczegółowych informacji dotyczących terminów zajęć udziela Biuro Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miejskiego w Brodnicy pok. 111 b (nr tel. 56 49 30 632).


reklama

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.11328 )