WiadomośćGnina Świedziebnia
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 19 grudnia 2019 r., godz. 13:29

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019
Gminna Biblioteka Publiczna w Świedziebni uczestniczyła w szóstej edycji Programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019", którego operatorem jest Instytut Książki. To już szósta edycja tego programu, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych w jednostkowej cenie nabycia do 10 000,00 zł.Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Świedziebni zrealizowała zadanie polegające na zakupie komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych, na które otrzymała dofinansowanie ze środków Instytutu Książki w wysokości 12.500,00 zł.

W ramach projektu biblioteka zakupiła urządzenia wielofunkcyjne, podtrzymywacze napięcia do komputerów i serwera, laptopy, słuchawki, czytniki ebooków oraz oprogramowanie antywirusowe i do pracy biurowej. Zakupione urządzenia i oprogramowanie znacząco poprawią funkcjonowanie Gminnej Biblioteki Publicznej w Świedziebni oraz Filii w Janowie i zapewnią ich użytkownikom dostęp do nowoczesnych technologii.


reklama

Źródło: UG w Świedziebni

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019/fot. UG w Świedziebni:
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.11290 )