WiadomośćGmina Brzozie
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 17 grudnia 2019 r., godz. 10:07

Wspólne życie na medal
Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 r. o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach. Z wnioskiem o nadanie medali przez prezydenta RP i legitymacji za długoletnie pożycie małżeńskie mogą wystąpić zarówno sami jubilaci, jak i dzieci, wnuki, a nawet przyjaciele pary.Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem spotkania w Restauracji Kalchem w
Brzoziu, podczas którego wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta RP mieszkańcom gminy Brzozie.

Prawdziwie zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marianna Murawska. Aktu dekoracji dokonała wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska wraz z przewodniczącą Rady Gminy Brzozie Marią Florkiewicz. Pod adresem dostojnych Jubilatów wójt skierowała słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Oprócz medali zostały także wręczone pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Wzniesiono także toast za zdrowie Jubilatów.

W tym roku Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:
  • Helena i Ludwik Dembek
  • Janina Jendraszek
  • Jadwiga i Tadeusz Katryńscy
  • Marianna i Józef Szulc
  • Daniela i Ryszard Warmińscy

Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne wspólne lata.


reklama

Źródło: Tomasz Mażutis

Złote Gody w gminie Brzozie/fot. nadesłane:
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.11277 )