WiadomośćGmina Brzozie
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 17 grudnia 2019 r., godz. 14:11

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Zembrzu
W niedzielę, 15 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Zembrzu. W trakcie uroczystości przekazano też nowy sprzęt ratownictwa dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzozia i Zembrza.W Zembrzu uroczyście otwarto świetlicę wiejską. Wyremontowana i wyposażona, z pewnością będzie cieszyła szczególnie mieszkańców, którzy mają też zasługi w tym remoncie. Świetlica została odnowiona, powiększono główną salę, zwiększając jej funkcjonalność oraz dostosowano kuchnię do aktualnych wymogów sanitarnych.

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, którzy zostali ugoszczeni smakowitymi potrawami przygotowanymi w nowej kuchni. Była to też okazja do przekazania nowego sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzoziu i Zembrzu. Sprzęt ten pochodził z realizacji zadania publicznego "Nowoczesne służby ratownicze - zakup sprzętu dla jednostek OSP, współfinansowanego ze środków Funduszu Europejskiego w ramach RPO".

Wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska powiedziała nam na uroczystości: - Remont świetlicy, na który wydaliśmy niecałe 150 tys. zł, był ze środków własnych Gminy. Wiele prac wykonano we własnym zakresie ze względu na oszczędność. Niestety w wakacje 2018 roku zdarzyło się nieszczęście i dach został zerwany. Przez pięć miesięcy świetlica stała i nie podejmowano żadnych działań. Od momentu, gdy zostałam wójtem, obiecałam mieszkańcom, że podejmiemy wszelkie kroki, żeby zrobić to jak najszybciej. W ciągu miesiąca od wyborów, już mieliśmy dach i przez cały rok robiliśmy remont wewnątrz świetlicy powoli, systemem gospodarczym. Zrobiliśmy także dobrze wyposażoną kuchnię, na ten cel pozyskaliśmy sponsorów, mieszkańcy także pracowali przy remoncie. I tak to się nam udało. W sposób szczególny chciałabym podziękować sołtysowi Kazimierzowi Domżalskiemu, który nad tym wszystkim trzymał pieczę i sam pracował razem z pracownikami, żeby prace szły jak najszybciej i żebyśmy wydali jak najmniej pieniędzy. Podziękowanie należy się też Radzie Gminy Brzozie za zrozumienie i mądre decyzje. Świetlica jest takim miejscem, gdzie mogą się spotykać mieszkańcy nie tylko Zembrza, ale także gminy Brzozie. Są tu organizowane różnorodne zdarzenia sołeckie i gminne, ale także wydarzenia prywatne, bo każdy ma prawo taką świetlicę wynająć. I już wiemy, że na kolejny rok świetlica jest oblegana, jest duże zainteresowanie i praktycznie co tydzień jest jakaś impreza, więc myślę, że świetlica będzie dobrze służyła mieszkańcom.

Za wzorową postawę uhonorowano listem gratulacyjnym sołtysa Kazimierza Domżalskiego, który otrzymał go z rąk wójt Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej, a przedstawicielki koła gospodyń wiejskich otrzymały z rąk wójt i przewodniczącej Rady Gminy Brzozie Marii Florkiewicz, sprzęt kuchenny uzupełniający wyposażenie świetlicy. Na ręce przedstawicieli OSP Brzozie oraz OSP Zembrze oficjalnie przekazano sprzęt ratowniczy.

Sprzęt dla OSP Brzozie:

Agregat prądotwórczy GEKO 2801 2 sztuki - 5 400,00 zł

Motopompa pływająca MP-4/2 Posejdon II BS - 1 sztuka 5 289,00 zł

Honda Motopompa szlamowa WT3OX - 1 sztuka - 6 499,00 zł

Pilarka MS 291 37 3/8" RS - 1 sztuka - 1 703,19 zł

Sprzęt dla OSP Zembrze:

Agregat prądotwórczy GEKO 2801 2 sztuki - 5 400,00 zł

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili poseł na Sejm Paweł Szramka, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy kapitan Krzysztof Natucki i ks. kanonik Tadeusz Breza. Nie zabrakło też komendantów OSP, strażaków ochotników, radnych i mieszkańców Zembrza.


reklama

Otwarcie świetlicy w Zembrzu:


Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.11264 )