WiadomośćGmina Świedziebnia
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 09 grudnia 2019 r., godz. 05:09

Tydzień Praw Dziecka w Janowie
W dniach 18 – 22 listopada w Szkole Podstawowej w Janowie obchodzono Tydzień Praw Dziecka. Na korytarzach i w klasach pojawiły się plakaty o prawach dziecka, Konwencji o Prawach Dziecka, były również informacje o osobie nade wszystko kochającej dzieci – Januszu Korczaku. Pedagog szkolny oraz wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki, pokazali prezentacje multimedialne i filmiki, były też zajęcia warsztatowe.W środę, 20 listopada, w 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, dzień w szkole rozpoczął się od krótkiego apelu, podczas którego pedagog przypomniał najważniejsze informacje dotyczące Konwencji i roli Polski w ustanowieniu Praw Dzieci. Punktem kulminacyjnym tego dnia był udział członków Szkolnego Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego w niebieskim marszu ulicami Świedziebni. Marsz z niebieskimi balonami i specjalnym transparentem symbolizował solidarność z dziećmi na całym świecie, których prawa nie zawsze są przestrzegane.

Następnie młodzież z opiekunami udała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Świedziebni na krótką lekcję o Prawach Dzieci. Dyrektor biblioteki Mariola Bejger przedstawiła uczniom wiele ciekawych pozycji książkowych, z którymi warto się zapoznać, aby znać losy dzieci na przestrzeni wieków, przeczytała kilka fragmentów tekstów do wspólnej analizy z uczniami, opowiedziała o najważniejszych dokumentach gwarantujących dzieciom ich prawa. Był również quiz i poczęstunek. Uczestnicy marszu zadowoleni wrócili do szkoły.

W ramach obchodów Tygodnia Praw Dziecka znalazł się również Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Świętowano go 21 listopada. Na specjalnie przygotowanej tablicy uczniowie, nauczyciele i pracownicy wyrażali sympatię do wybranych osób, przyklejając karteczkę z przygotowanym przez siebie hasłem, wierszem, umieszczali swoje pozdrowienia i życzenia. Spędzono ten dzień w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy starali się być dla siebie życzliwi. Słowa sympatii zamieszczano również w kronice szkoły.


reklama

Źródło: SP w Janowie

Tydzień Praw Dziecka w Janowie/fot. nadesłane :Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.11219 )