(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 11 października 2019 r., godz. 06:15

Młodzi brydżyści z Brodnicy z sukcesami
Gratulacje i upominki od burmistrza Brodnicy otrzymali młodzi brydżyści, którzy z sukcesami reprezentowali Brodnicę na IX Mistrzostwach Polski Młodzików w brydżu sportowym. Brydżyści z Brodnicy przygotowywali się na turniej na dodatkowych zajęciach rozwijających organizowanych w SP nr 2 w Brodnicy i zajęciach UKS GOL Brodnica.

We wrześniu 12 dzieci trenujących w sekcji brydżowej UKS GOL Brodnica i Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy brało udział w IX Mistrzostwach Polski Młodzików w brydżu sportowym. W turnieju zorganizowanym w Starachowicach przez Polski Związek Brydża Sportowego, brało udział ponad 150 młodych brydżystów z całej Polski grających w trzech kategoriach wiekowych. Brydżyści z Brodnicy przygotowywali się na turniej na dodatkowych zajęciach rozwijających organizowanych w SP nr 2 w Brodnicy i zajęciach UKS GOL Brodnica.

W turnieju par mikstowych U-12 tytuł wicemistrza Polski wywalczyli Julia Antczak (SP nr 2) i Michał Kupczyk (SP nr 2). Miejsce III i brązowe medale wywalczyli Martyna Dorszewska (SP nr 2) i Franciszek Krajewski (SP nr 4).
W turnieju teamów UKS GOL I Brodnica grający w składzie Martyna Dorszewska, Julia Antczak, Michał Kupczyk i Franek Krajewski zajął VI miejsce. Miejsce VII wywalczył zespół UKS GOL II Brodnica w składzie Zofia Gaszak, Oliwia Malinowska, Paweł Pietrzykowski I Paweł Laskowski (wszyscy SP nr 2)

Najmłodsi brydżyści w kategorii U 10 w turnieju teamów zajęli III miejsce i zdobyli brązowe medale (Oliwia Wróblewska, Marta Piątkowska, Aleksander Korecki, Maksymilian Kruza – wszyscy SP nr 2). Mistrzami Polski w parach chłopców U-12 zostali: Franciszek Krajewski (SP nr 4) i Michał Kupczyk (SP nr 2). Mistrzyniami Polski w parach dziewcząt U-10 zostały uczennice SP nr 2 Marta Piątkowska i Oliwia Wróblewska. Tytuł wicemistrzyni i srebrny medal zdobyła Oliwia Malinowska (SP nr 2) grająca z zawodniczką z Warszawy.

Tak doskonałe wyniki młodych brydżystów pozwoliły Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy zająć I miejsce w Polsce i zdobyć puchar w klasyfikacji szkół. Miejsce XVI zajęła SP nr 4 w Brodnicy. W klasyfikacji klubowej UKS GOL Brodnica zajął II miejsce w Polsce. Opiekunami i trenerami uczniów byli Elżbieta i Bogumił Kupczyk.