WiadomośćSalony STELA-MAR zapraszają
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 14 sierpnia 2019 r., godz. 07:50

Jazda na rowerze sposobem na zdrowie
Jazda na rowerze to fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu. Dzięki tej formie aktywności fizycznej, możemy przemierzyć sporo kilometrów bez większego wysiłku. A jakie jeszcze korzyści płyną z uprawiania tego sportu?Godzinna jazda na rowerze i to tylko średnim tempem pozwala spalić około 400 kcal, wspomaga też przemianę materii. Kształtuje również mięśnie nóg - łydek, ud i pośladków, wpływa też na mięśnie brzucha. Jadąc pod górkę wzmacniamy także mięśnie ramion. Jazda na rowerze zmuszając układ krążenia do wydolniejszej pracy, chroni przed udarami, nadciśnieniem i chorobami serca. Normalizuje poziom cukru, przez co chroni nas przed cukrzycą, chroni także przed miażdżycą, obniżając "zły" cholesterol i podwyższając "dobry".

Jazda na rowerze to doskonałe ćwiczenie aerobowe, które doprowadza tlen do tkanek ciała, poprawia krążenie i podkręca metabolizm. Zapobiega powstaniu żylaków - wśród najlepszych metod profilaktyki chorób żył jest właśnie jazda na rowerze. Poprawimy stan stawów, zwłaszcza biodrowych i kolanowych, bo rytmiczne, koliste ruchy nóg pomagają je rozruszać. Pozwala też się odstresować, zmniejsza nagromadzone napięcie – tym samym ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.

Rowerowe wycieczki to wyjątkowo atrakcyjna forma spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, nawet maluchy mogą podróżować z rodzicem, umieszczone w specjalnym siodełku. Umożliwia poznawanie nowych osób i miejsc, jest przyjazna dla środowiska – w przeciwieństwie do innych środków transportu, w jej trakcie nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje chemiczne. Może być "lekiem" na wszechobecne korki. Wpływa na "żywotność" i poprawia komfort życia osób starszych.

Należy też pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze - umiar. Intensywna jazda na najwyższych obrotach, kilkudziesięcio-kilometrowa wycieczka rowerowa bez odpowiednich przygotowań i solidnej rozgrzewki może skończyć się kłopotami ze stawami. Jazda na źle dobranym rowerze np. ze zbyt nisko ustawioną kierownicą, czy źle dobranym siodełkiem, nie tylko nie przyniesie ulgi dla kręgosłupa, co może je tylko pogłębić. Nie można również zapomnieć o prawidłowej postawie i praktykowaniu małej rozgrzewki przed każdą przejażdżką.

Rower to nie tylko lepsza sylwetka czy korzyść dla napiętych mięśni – pojazd na dwóch kółkach stanowczo może mieć wpływ na kondycję naszej najważniejszej części ciała, czyli mózgu. Wyniki badań naukowców z Uniwersytetu w Utrechcie w Holandii, wykazały, że jazda na rowerze poprawia integralność i spójność istoty białej w mózgu, która odpowiada za komunikowanie się z istotą szarą. Pod wpływem regularnego jeżdżenia na dwóch kółkach, impulsy pomiędzy komórkami układu nerwowego przebiegają szybciej, w wyniku czego mózg lepiej pracuje, poprawie ulega także nasza zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, koncentracji, pamięć oraz procesy uczenia się.

Regularna jazda na rowerze może pozytywnie wpłynąć na zdrowie, zmniejszyć stres i poprawić samopoczucie. Może także być atrakcyjną formą spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Warto zebrać grupkę rowerową i wybierać się gdzieś wspólnie. Na początku, kondycja pewnie nie pozwoli na dłuższe wypraw, jednak z czasem, wraz z każdym przejechanym kilometrem, świat stanie otworem przed waszymi dwoma kółkami.

Salony STELA-MAR w Brodnicy zapraszają do zakupów. Znajdują się w centrum miasta przy ulicach: Farnej 4, Mostowej 8 i Kopernika 7.

Źródło: Artykuł promocyjny

STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Kopernika:STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Farnej:STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Mostowej:


Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.10556 )