WiadomośćGmina Świedziebnia
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 07 maja 2019 r., godz. 10:53

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej
W świetlicy wiejskiej w Janowie, w dniu 30 maja o godzinie 9:00 odbędzie się dziewiąta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Obcojęzycznej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs jest współfinansowany ze środków Powiatu Brodnickiego.W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych powiatu brodnickiego i każdą szkołę reprezentuje maksymalnie 4 uczniów (w grupie wiekowej 0-VI). Uczniowie szkół podstawowych będą oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: kl.0- III i kl. IV - VI w języku angielskim. W konkursie mogą brać udział uczniowie gimnazjów powiatu brodnickiego oraz klas VII i VIII szkół podstawowych. Każdą szkołę w tej grupie wiekowej reprezentuje maksymalnie 2 uczniów (uczniowie mogą recytować wiersze w języku niemieckim, rosyjskim lub francuskim). Tematyka i zakres materiału jest dowolny.

Cele konkursu:
  • rozwijanie zdolności uczniów i ich kompetencji językowych
  • popularyzacja języków obcych
  • zwiększenie motywacji do uczenia się języków obcych
  • integracja uczniów interesujących się językami obcymi

Kryteria oceny: wybór utworu adekwatnego do wieku wykonawcy, opanowanie pamięciowe utworu, interpretacja, wymowa i dykcja, ogólny wyraz artystyczny.

Uczniów do konkursu należy zgłosić do dnia 27 maja 2019 r. wysyłając kartę zgłoszenia na adres: Szkoła Podstawowa w Janowie Janowo 145a 87-335 Świedziebnia lub e-mailem na adres: prykhodko-n©o2.pl lub aszcz1©gazeta.plreklama

Źródło: SP w Janowie
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.10052 )