Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., godz. 07:52  |  Wersja do druku

Wiosna w pełni, a pogoda dla roślin w ogrodzie zupełnie przyzwoita. Chociaż niezbyt ciepło, najwyższa pora na zadbanie o ogród. Taka wiosenna aura powoduję intensywny wzrost roślin, warto więc ciągle je dokupować i dosadzać, by ogród, czy balkon cieszył nasze oczy do późnej jesieni.Wczesna wiosna, która zawitała do nas w tym roku, pozwala na wykonanie wielu prac w ogrodzie. Możemy już sadzić róże, których duży wybór znajdziemy w Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ, jest też już duży wybór bylin.

Byliny, to rośliny wieloletnie, które przetrwają w ogrodzie ponad dwa lata. Jest wiele kryteriów doboru bylin, z których najważniejsze to stanowisko, czyli rodzaj gleby i nasłonecznienie. Większość bylin kocha żyzne i wilgotne gleby, ale nie brakuje też roślin na gleby suche. Wydaje się, że kluczową rolę odgrywa nasłonecznienie, bo byliny kochają słońce i przy dobrej glebie w takim miejscu pokrywają rabaty kolorowymi dywanami lub kępami.

Najczęściej u ogrodowych bylin podziwiamy piękne kwiaty lub ciekawe liście. Sadzonki bylin sprzedawane w doniczkach można sadzić w zasadzie przez cały sezon, od wiosny do jesieni. Sadzenie bylin wiosną jest korzystne w przypadku gatunków kwitnących od połowy lata do jesieni. Zaś sadzenie bylin jesienią sprawdza się u roślin kwitnących od wiosny do lata.

Byliny kupowane w doniczkach sadzimy na tej samej głębokości, na jakiej rosły w doniczce. Przed sadzeniem doniczkę z rośliną warto zanurzyć w wodzie do czasu, aż z podłoża przestaną się wydobywać pęcherzyki powietrza. Potem roślinę delikatnie wyjmujemy i przesadzamy do uprzednio przygotowanego dołka. Po posadzeniu bylin na rabacie glebę wokół nich lekko ubijamy, podlewamy, a następnie ściółkujemy.

W DZIAŁKOWICZU pojawiły się już byliny i cały czas będą dowożone coraz ciekawsze egzemplarze. Warto więc tam zajrzeć i wzbogacić swój ogród o ciekawe rośliny, tym bardziej, że ceny zachęcają.

Róże nie bez powodu nazywane są królowymi kwiatów. To jedne z najpopularniejszych kwitnących roślin ogrodowych. Uprawiane są w ogrodach niemal od 5000 lat. Wśród ogromnej liczby odmian róż, każdy znajdzie coś dla siebie. Ich sadzenie nie jest trudne, ale trzeba przestrzegać kilku zasad.

Termin sadzenia róż zależy od tego jakie róże kupimy. Najwięcej krzewów róż pojawia się w sprzedaży na wiosnę i na jesieni. W sklepach mamy wybór pomiędzy różami w doniczkach, a krzewami z odkrytymi korzeniami, w jutowych workach wypełnionych torfem. Róże w doniczkach mają dobrze wykształconą zwartą bryłę korzeniową, można je sadzić o dowolnej porze roku. Róże z odsłoniętym systemem korzeniowym można sadzić na wiosnę lub na jesieni. Róże najlepiej rosną w glebie żyznej, przepuszczalnej i bogatej w próchnicę, o pH w przedziale 6,0-7,0. Jeśli nie posiadamy takiej ziemi w ogrodzie musimy ją kupić lub dodać do naszej ziemi ogrodowej podłoże torfowe lub ziemię kompostową.

A jak sadzić róże? Wykopujemy dołek 2-3 krotnie większy niż bryła korzeniowa. Na dno wysypujemy warstwę żyznej ziemi ogrodowej lub specjalnego podłoża do róż. Korzenie przycinamy do długości około 20-25 cm. Układamy je na dnie dołka, tak aby rozchodziły się równomiernie na wszystkie strony i nie zawijały się, a następnie przysypujemy system korzeniowy resztką ziemi. Miejsce szczepienia powinno zawsze znajdować się kilka centymetrów nad ziemią!

Pamiętajmy, że róże najlepiej rosną w miejscu słonecznym i przewiewnym (jednak nie narażonym na silne i mroźne wiatry), niektóre odmiany tolerują półcień, ale przeważająca większość róż najlepiej będzie kwitła w pełnym słońcu. Po posadzenie krzewów róż ziemię wokół pnia należy ściółkować korą sosnową. Warstwa powinna mieć kilka cm. Utrzymuje ona wilgoć w glebie oraz ogranicza rozwój chwastów, które mogłyby konkurować z różą o wodę i składniki pokarmowe.

Piękne okazy róż już do nabycia w DZIAŁKOWICZU.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy zaprasza na ulicę Sikorskiego 8, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00, w sobotę od 8:00 - 16:00.

Z okazji Świąt Wielkanocnych kierownictwo i pracownicy sklepu składają swoim klientom najlepsze życzenia. Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Wesołego Alleluja!


reklama

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama