Zaloguj się | Rejestracja

Spotkanie w Górznie

poniedziałek, 08 kwietnia 2019 r., godz. 07:53  |  Wersja do druku

W Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbyło się spotkanie policjantki z z członkami Klubu Seniora "Radosna Jesień". Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo. Seniorzy dowiedzieli się w jaki sposób ustrzec się przed oszustwami na tzw. "wnuczka" czy "policjanta".Policjantka z brodnickiej komendy sierż.szt. Sylwia Aleksandrowicz, zajmująca się profilaktyką społeczną, spotkała się w dniu 4 kwietnia z członkami Klubu Seniora w Górznie. Przy pomocy prezentacji multimedialnej, wyjaśniła, że najważniejsza jest czujność i szybka reakcja, aby nie zostać "wkręconym" i oszukanym. Seniorzy usłyszeli także ostrzeżenie przed zawieraniem podejrzanych umów związanych z zakupem towarów na tzw. pokazach, czy też ulegania handlowcom oferującym zmianę umowy na tańszy prąd czy gaz.

Ponadto, w związku z rozpoczęciem sezonu rowerowego i akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu", członkowie klubu mieli okazję odświeżyć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjantka przypomniała o odpowiednim przygotowaniu roweru do jazdy, wyposażeniu go w oświetlenie i elementy odblaskowe, a także o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego m.in. sygnalizowania zamiaru skrętu.

Na zakończenie spotkania wszyscy członkowie Klubu Seniora "Radosna Jesień" otrzymali ulotki "Seniorze nie daj się oszukać..." oraz sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy pulsujące zawieszki odblaskowe do rowerów.


reklama

Źródło: mł.asp. Magda Dobrzyńska w zastępstwie oficera prasowego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama