Zaloguj się | Rejestracja

Kiermasz Wielkanocny w Brodnicy

sobota, 06 kwietnia 2019 r., godz. 15:25  |  Wersja do druku

W sobotę, 6 kwietnia w hali sportowej I LO w Brodnicy odbył się IV Powiatowy Kiermasz Wielkanocny. W programie kiermaszu znalazły się prezentacje rękodzieła, lokalnych produktów i występy młodzieży szkolnej. Były także warsztaty robienia palm wielkanocnych i rozstrzygnięto konkurs na dekorację świąteczną, na który wpłynęła rekordowa liczba 220 prac.IV Powiatowy Kiermasz Wielkanocny był spotkaniem z kulturą ludową naszego regionu. Organizatorzy zaprosili do udziału w nim artystów ludowych, rękodzielników, przedsiębiorców i producentów żywności. Był on też okazją do prezentacji dorobku szkół ponadgimnazjalnych. Stoły zastawione produktami rękodzieła ludowego, lokalnymi wyrobami żywnościowymi, a także wszystkim, co kojarzy się ze świętami wielkanocnymi.

Kiermasz Wielkanocny był też okazją do zaprezentowania dorobku szkół ponadgimnazjalnych. Na bezpłatnych warsztatach można było własnoręcznie wykonać palmy wielkanocne. Uczestnicy kiermaszu korzystali też z poczęstunku w kiermaszowej kawiarence, przygotowanej przez Zakład Aktywności Zawodowej w Brodnicy.

W czasie imprezy duże zainteresowanie wzbudziła aranżacja stołu wielkanocnego, przygotowana przez uczennice Technikum Żywienia CKZiU w Brodnicy, Monikę Kruszkowską, Natalię Krajnik, Monikę Szefler, Kingę Kaszyńską, Agnieszkę Podolską, Monikę Januczek i nauczycielkę Hannę Jarzynkę. Na lnianym ręcznie haftowanym obrusie znalazły się kompozycje kwiatowe z tulipanów, żonkili i bratków. Wykorzystane zostały także rośliny zwiastujące nadejście wiosny – brzozę, bazie, bukszpan i forsycje. Z wiosennych kwiatów i zielonych roślin skomponowano bardzo piękne i efektowne dekoracje. Obowiązkowo na stole wielkanocnym muszą znaleźć się malowane jajka, palemka wielkanocna, koszyczek ze święconką oraz babka i mazurek. W dekoracjach nie zabrakło rzeżuchy, kwoki z wykluwającymi się kurczętami, baranka i zajączka. Biała zastawa stołowa i zapalone świece podkreślały i wprowadzały w świąteczny nastrój.

Na kiermaszu rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs na Dekorację Świąteczną i wręczono nagrody zwycięzcom. Zgłoszono 220 prac wykonanych przez uczniów ze szkół znajdujących się w powiecie brodnickim.

Było kolorowo i świątecznie, składano sobie życzenia, a frekwencja pozwoli mieć nadzieję na kontynuację imprezy w przyszłym roku.

Radna powiatowa, członek zarządu i pomysłodawczyni imprezy Anna Małkiewicz powiedziała nam:
- Stało się już tradycją, że Powiat Brodnicki w okolicy świąt organizuje kiermasz wielkanocny, na którym prezentowane są prace wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich, artystów ludowych, rękodzielników, przedsiębiorców. Ponadto zostały ocenione prace konkursowe dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na konkurs wpłynęło 220 prac, które były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Zostały przyznane nagrody i wyróżnienia, które dzisiaj zostaną wręczone, a dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu zostaną również nagrodzeni. Szkoły ponadgimnazjalne przygotowały prelekcje i występy, będzie więc co oglądać. W związku z tym, że nadchodzą Święta Wielkanocne chciałabym wszystkim mieszkańcom powiatu brodnickiego w imieniu Władz Powiatu i swoim własnym złożyć serdeczne życzenia. Życzę przede wszystkim zdrowia, pokoju, pogody, jak również radości ze spędzonego czasu wspólnie z rodzinami, sąsiadami, znajomymi. Wszystkiego co najlepsze. Wesołego Alleluja.

Dla tych, którzy nie byli - namiastka imprezy w galerii zdjęć.


reklama

IV Powiatowy Kiermasz Wielkanocny:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama