Policja w Brodnicy informuje

piątek, 29 marca 2019 r., godz. 15:02  |  Wersja do druku

Od początku bieżącego roku, brodniccy policjanci zatrzymali 11 praw jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ruchu drogowego bezwzględnie będą zatrzymywać uprawnienia do kierowania pojazdami osobom, które nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Nadmierna prędkość, według policyjnych danych w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Aby zminimalizować ryzyko występowania zdarzeń, policjanci ruchu drogowego monitorują zachowania kierujących na terenie całego powiatu brodnickiego. Szczególnie w obszarach zabudowanych prowadzą wzmożone kontrole prędkości. Niestety, mimo apeli w mediach i prowadzonych działań profilaktycznych, w dalszym ciągu kierujący pojazdami w sposób lekceważący odnoszą się do obowiązujących na drodze ograniczeń prędkości. Co najgorsze, kierowcy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Od początku 2019 roku, policjanci ruchu drogowego z brodnickiej komendy, za bagatelizowanie ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym, zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami aż 11 kierowcom.

M.in. w dniu 28 marca, kilka minut po godz. 12:00 policjanci ruchu drogowego z Brodnicy, w miejscowości Podgórz, dokonując pomiaru prędkości pojazdów w terenie zabudowanym, zatrzymali do kontroli drogowej citroena. 29-letni kierowca tego pojazdu przekroczył dozwolona prędkość o 59 km/h. Tego samego dnia tuż po godz. 17:00 w miejscowości Bartniczka, policjanci zatrzymali kolejnego nierozważnego kierowcę osobówki. 58-latek "pędził" bmw o 55 km/h za szybko. Z uwagi na popełnione wykroczenia i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami. Oprócz zatrzymania dokumentu na kierujących nałożono mandaty karne w wysokości 400 i 500 złotych oraz po 10 punktów karnych. Mundurowi przypominają, że w związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje. Brodniccy policjanci będą w dalszym ciągu restrykcyjnie podchodzić do tego typu wykroczeń.

Brodniccy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 42-letniej mieszkance powiatu brodnickiego, która kierując autem w stanie nietrzeźwości, uderzyła w drzewo i wywróciła pojazd na dach. Kobieta trafiła do szpitala. Miała 2,7 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w środę, 27 marca kilka minut po godzinie 20:00. Brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o dachowaniu w miejscowości Cielęta. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, wstępnie ustalili, że kierująca volvo 42-letnia mieszkanka powiatu brodnickiego, nie dostosowała prędkości do trudnych warunków pogodowych, zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w drzewo i wywróciła pojazd na dach. Policjanci wyczuli od kobiety zapach alkoholu. Po badaniu alkotestem okazało się, że miała ona 2,7 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została przetransportowana do szpitala na badania, gdzie również pobrano od niej krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania pojazdami. Za przestępstwo, które popełniła odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica