Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

czwartek, 28 marca 2019 r., godz. 10:59  |  Wersja do druku

W dniu 20 marca w auli Zespołu Szkół w Górznie odbył się Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki Rozrywkowej. 40 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu brodnickiego, zmagało się w trzech kategoriach wiekowych.W Zespole Szkół w Górznie odbył się Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki Rozrywkowej. Brało w nim udział 40 uczestników z terenu powiatu brodnickiego, w trzech kategoriach wiekowych. O nagrodzonych dowiadujemy się z przesłanej nam wiadomości.

Konkurs zainaugurowali najmłodsi wokaliści, uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. W świat "Biedronki i Motylka" wprowadził widzów Mikołaj Aranowski ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni, zajmując pierwsze miejsce.
Na drugim stopniu podium uplasowała się uczennica Szkoły Podstawowej w Górznie Agata Górzyńska z piosenką "Konik na biegunach”" Trzecie miejsce wyśpiewała piosenką "Ciągle pada" Kornelia Gronowska ze Szkoły Podstawowej w Radoszkach. Wyróżnienie zdobyła Julia Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej w Radoszkach.

Kolejną kategorię klas 4-6 szkół podstawowych w iście mistrzowskim wykonaniu piosenki "Niech żyje bal" wygrała Weronika Przeczewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brodnicy. Interpretacji utworu Victorii Vera-Wiczyńskiej "Szukaj mnie" nie powstydziłaby się sama Edyta Geppert. Uczennica naszej szkoły wyśpiewała drugie miejsce. W poszukiwanie prawdziwych mężczyzn wciągnęła słuchaczy Oliwia Gibas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brodnicy w utworze "Gdzie Ci mężczyźni", zajmując trzecie miejsce.

Za romantyczny utwór "Kiedy nie ma w nas miłości" wyróżniona została Weronika Przybyłowska ze Szkoły Podstawowej w Janowie. W najstarszej kategorii wiekowej rywalizacja rozgorzała, osiągając najwyższy poziom. Jurorzy mieli nie lada wyzwanie wśród muzycznych pereł naszego powiatu, wybrać te najcenniejsze. Charyzmatyczne i energetyczne wykonanie "Boskiego Buenos" przez Alicję Moczadło z Zespołu Szkół w Pokrzydowie bezsprzecznie zasługiwało na najwyższy laur.

Iście aktorską interpretacją "Miasteczka cud" zachwyciła widzów Olga Kwas ze Szkoły Podstawowej w Górznie, zajmując drugie miejsce. Z kolei prawdziwą kobietę przedstawiła publiczności Sylwia Trędowicz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gołkowie. Wyróżnione zostały także Oliwia Łubińska z Publicznego Gimnazjum w Górznie za utwór "Zdumienie" i przepiękny wokal oraz Natalia Goławska ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni za grę aktorską w utworze "Już taki jestem zimny drań". Utworem "Dni, których już nie znamy" dyrekcję Zespołu Szkół w Górznie urzekła Iga Grodzka ze Szkoły Podstawowej w Jabłonowie, która otrzymała nagrodę specjalną.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wysoki poziom artystyczny konkursu. Nagrodzonym gratulujemy sukcesów. Mamy nadzieję, że przyszłym roku ponownie zaszczycicie naszą szkołę swoją obecnością.reklama

Źródło: Agata Sobieszyńska

Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki Rozrywkowej/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama