Zaloguj się | Rejestracja

Salony STELA-MAR zapraszają

wtorek, 26 marca 2019 r., godz. 09:30  |  Wersja do druku

Tegoroczna zima nie była zbyt sroga, a wczesne rozpoczynanie sezonu rowerowego ma wiele zalet. Wraz z nadchodzącymi słonecznymi i coraz cieplejszymi dniami, poprawiają się nasze nastroje i mamy większą chęć do ruchu na świeżym powietrzu. To dobry moment, żeby zregenerować ciało i umysł, a im szybciej zaczniemy sezon tym dłużej będziemy się cieszyć jazdą na rowerze. Jednak zanim wyjedziemy w teren, warto zapoznać się z ofertą salonów rowerowych firmy STELA-MAR, w których zadbamy o nasz rower, kupimy nowy lub dokupimy niezbędne akcesoria.Sport dobroczynnie wpływa na zdrowie i kondycję. Każda minuta spędzona czy to na dwóch kółkach, czy w inny aktywny sposób poprawia sprawność i odporność naszego organizmu. Poprzez ruch wzmacniamy mięśnie, ale jednocześnie chudniemy. Pamiętać należy, ze nie tylko kondycja jest ważna. Zima to z reguły okres wegetacji, warto więc zainteresować się przygotowaniem ciała i roweru do ruchu. Dobry, sprawny pojazd to gwarancja naszego bezpieczeństwa. Przedsezonowy serwis to niewielki wydatek, w ramach którego fachowiec sprawdzi sprzęt, scentruje koła, naciągnie linki, sprawdzi klocki hamulcowe.

Na rower wypadałoby odpowiednio się ubrać. Buty do jazdy rekreacyjnej powinny być miękkie i wygodne. Do tego skarpetki - najlepiej krótkie i z przewiewnego materiału. Spodnie mogą być dresowe, ale powinny mieć ściągane nogawki. Jeśli jest ostre słońce, zawsze zakładajmy nakrycie głowy, chyba że jeździmy w kasku, co jest bez wątpienia najrozsądniejszym rozwiązaniem. Warto również założyć specjalne rękawiczki na rower, czyli zapinane w nadgarstku, które chronią dłonie od zacisku kierownicy oraz podczas ewentualnego upadku.

Pamiętajmy, że na rowerze bardzo łatwo można się przeforsować. Niektórym wydaje się, że jazda na wygodnym siodełku i przebieranie nogami, zwłaszcza na płaskim terenie, nie jest obciążająca. Błąd! Po zbyt długiej jeździe na dwóch kółkach możemy mieć bóle mięśni tak samo jak po bieganiu czy intensywnych ćwiczeniach. Na początek sezonu wybierajmy więc trasy krótsze i stopniowo wydłużajmy dystans o kolejne kilometry. Pijmy wodę niegazowaną i napoje wzmacniające, na dłuższe wycieczki weźmy coś do przegryzienia.

Kaski to nie tylko domena motocyklistów. W powszechnej opinii funkcjonuje przesąd, że w kaskach powinni jeździć tylko ci, którzy kierują mechanicznymi jednośladami. Okazuje się, że w wielu wypadkach, tego typu gadżet może uratować życie również tym, którzy na co dzień jeżdżą na rowerze. W niektórych krajach takie wyposażenie w trakcie jazdy jest absolutnie obowiązkowe i nikt nie ma z tym problemu.

Mimo akcji społecznych prowadzonych w sieci, telewizji, radiu, a nawet na ulicach w formie billboardów, często zdarza się, że użytkownicy rowerów nie zwracają uwagi na to, jak widoczni są na drodze nie tylko wieczorem, ale również po zmroku.A tymczasem dobrze oświetlony rowerzysta pozwala odpowiednio wcześnie przygotować się do manewru omijania. Odblaski to absolutna podstawa, a odblaskową kamizelkę widać z dużej odległości. I choć wiele osób ma co do niej obiekcje, to nieoświetlona szosa to nie pokaz mody.

Akcesoria rowerowe to jednak nie wszystko. Pamiętajmy o sygnalizowaniu swoich manewrów za pomocą wyciągniętej ręki w stronę, w którą chcemy się udać. Musimy sobie również zdawać sprawę z tego, że kierowcy często nie uważają na rowerzystów – miejmy do nich bardzo ograniczone zaufanie.

Jazda na rowerze może dostarczyć nam wielu przyjemności, a dla zdrowia jest bezcenna. Na wycieczki rowerowe po pięknych terenach Pojezierza Brodnickiego możemy wybrać się samemu lub z rodziną, albo z przyjaciółmi. To ogromna frajda i wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Życzymy szerokiej drogi, mocnych opon i świetnej zabawy!

Salony STELA-MAR w Brodnicy znajdują się w centrum miasta przy ulicach: Farnej 4, Mostowej 8 i Kopernika 7.

W Brodnicy firma rozpoczęła działalność rod roku 1994. Początkowo w tym mieście funkcjonował tylko jeden sklep przy ulicy Farnej. Kolejny sklep powstał przy ulicy Mostowej, a najnowszy salon sportowy, funkcjonuje od kwietnia 2014 roku przy ulicy Kopernika.

Działalność rozpoczęto od sprzedaży rowerów, ogumienia, części i akcesoriów rowerowych, stopniową zwiększając ofertę o akcesoria sportowe i turystyczne. Od kilku lat oferta sportowa rozszerzona została o stroje, obuwie i akcesoria piłkarskie.

Sklepy oferują dużą gamę rowerów, akcesoria i stroje rowerowe. Personel sklepów jest dobrze wykwalifikowany i potrafi doradzić klientom, którzy chcą dokonać zakupu. Wysokość ramy, opony, osprzęt rowerowy, to rzeczy niezmiernie istotne przy doborze roweru. Należy je dobrać do indywidualnych potrzeb, jak również rodzaj roweru, w zależności od dróg, jakimi będziemy się poruszać.

Przy zakupie nowego roweru każdy klient może liczyć na fachową obsługę i doradztwo. Personel sklepu stara się dopasować rower do indywidualnych potrzeb klienta i dba o to, by wyszedł on ze sklepu zadowolony. Rower bowiem nie tylko musi podobać się wizualnie, musi także być dostosowany do potrzeb osoby dokonującej zakupów. Ważne jest bowiem, jak daleko zamierzamy jeździć rowerem i po jakim terenie. Dokonując zakupu możemy spokojnie oddać się w ręce obsługi, która po zebraniu wywiadu od klienta, wybierze odpowiedni model i doradzi zakup. STELA-MAR to również serwis, w którym można dokonać przeglądu i napraw. Pozwoli to na uniknięcie niemiłych niespodzianek podczas użytkowania. Zapraszamy!

Źródło: Artykuł promocyjny

STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Kopernika:STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Farnej:STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Mostowej:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama