Zaloguj się | Rejestracja

Moc Muzyki Bajkowej w I LO w Brodnicy

wtorek, 12 marca 2019 r., godz. 12:29  |  Wersja do druku

W auli I LO w Brodnicy odbył się koncert MOC MUZYKI BAJKOWEJ, w którym wystąpili nauczyciele, absolwenci i uczniowie szkoły oraz goście wieczoru - aktorki i wokalistki Teatru Buffo w Warszawie - Maria Tyszkiewicz i Natalia Srokocz. To już kolejny z serii koncertów, które na pewno na długo zapadną w pamięć ich odbiorców.W poniedziałek, 11 marca w auli I LO w Brodnicy odbył się koncert MOC MUZYKI BAJKOWEJ. Stało się już tradycją, że koncerty w wykonaniu nauczycieli, absolwentów i młodzieży w popularnej "Jedynce" gromadzą tłumy miłośników dobrej muzyki. Tak było i tym razem, a tegoroczny koncert dedykowany był muzyce bajkowej. Gośćmi specjalnymi wieczoru były aktorki i wokalistki Teatru Buffo w Warszawie Maria Tyszkiewicz i Natalia Srokocz. Jak zwykle reżyserami koncertu byli nauczyciele I LO Ilona Zwierzchlewska i Wojciech Zembrzycki.

Przed koncertem odbyła się konferencja prasowa z organizatorami i wykonawcami koncertu. Było wiele pytań, na które młodzi artyści i zaproszeni goście odpowiadali z ochotą.

Ilona Zwierzchlewska powiedziała: - Pomysł narodził się siedem lat temu, a teraz mamy siódmy koncert. Pomysły rodzą się bardzo spontanicznie i tradycyjnie w tym koncercie biorą udział absolwenci liceum i zespół teatralny czyli uczniowie pod kierownictwem Wojciecha Zembrzyckiego i Ilony Zwierzchlewskiej. Nasza młodzież jest niezwykle uzdolniona, kiedy absolwenci nam odchodzą, to przychodzą nowi, równie uzdolnieni, którzy niezwykle chętnie włączają się w pracę zespołu teatralnego. A nasi absolwenci też chętnie biorą udział w koncertach, co jest dowodem, że są z nami bardzo związani.

Wojciech Zembrzycki powiedział: - Zapraszamy też na te koncerty gwiazdy Teatru Buffo, tym razem zaprosiliśmy Marię Tyszkiewicz i Natalię Srokocz, które były zafascynowane tematem. Podsuwaliśmy jeszcze inny temat do koncertu, ale zdecydowanie wybrały muzykę bajkową. I tak podjęliśmy decyzję, że będzie to właśnie ukłon w kierunku dzieci, bo dotychczasowa tematyka była raczej poważna. Przygotowania od etapu projektu do etapu realizacji koncertu trwały dwa miesiące, a intensywne próby, to ostatnie dwa tygodnie. Każde następne pokolenie, które przychodzi do naszej szkoły, ma w swoich szeregach kolejnych, zdolnych młodych ludzi i choć nie należy ich porównywać, bo są inni, to są równie zdolni. Mamy bardzo dobre kontakty z Teatrem Buffo, przetarliśmy już szlaki i są kolejni aktorzy, którzy chcą wziąć udział w naszych koncertach w charakterze gości. Przyjaźnimy się z artystami, dużo nam też pomagają w kształceniu naszych artystów, co jest niezmiernie ważne.

Na nasze pytanie, które brzmiało: "Kiedy Państwu skończą się pomysły na kolejne koncerty?" - organizatorzy zgodnym chórem odpowiedzieli, że nigdy. Mają bowiem w zanadrzu jeszcze wiele pomysłów na następne, muzyczne spektakle.

Panie Maria Tyszkiewicz i Natalia Srokocz śmiało odpowiadały na wiele pytań, również i tych dotyczących ich kariery zawodowej. Na pytania odpowiadała też młodzież biorąca udział w bajkowym spektaklu.

Koncert zapewnił wiele dobrych emocji. Młodzież wspólnie z nauczycielami pokazała różne oblicza swoich talentów i zachwyciła profesjonalizmem wykonania. Sala wypełniona po brzegi, pękała w szwach. Był to siódmy koncert z cyklu MOC MUZYKI i jak zapewniają jego organizatorzy, na pewno nie ostatni.

Spektakl miał charakter charytatywny, a dochód z niego przeznaczony był na pomoc dla państwa Wiśniewskich z Lembarga, których dom i cały dobytek spłonął w pożarze w styczniu br.


reklama

Moc Muzyki Bajkowej:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama