Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Zbiczno

niedziela, 10 lutego 2019 r., godz. 12:25  |  Wersja do druku

W otoczonym zimowymi klimatami Zbicznie odbył się turniej piłkarski dla rocznika 2010 i młodszych, pod patronatem Wójta Gminy Zbiczno Magdaleny Golubskiej. W sobotę, 9 lutego w hali sportowej walczyło dzielnie 10 drużyn piłkarskich z dwóch województw.Piotr Kwaśniewski prezes klubu sportowego ŻAK w Zbicznie, głównego organizatora turnieju, powiedział:

- Impreza została zainicjowana przez naszego trenera Wiesława Sobiesińskiego, który od samego początku trenuje ŻAK Zbiczno. W tej chwili klub istnieje rok czasu i dojrzeliśmy do tego, żeby zorganizować pierwszy taki duży turniej, w którym bierze udział 10 zespołów z dwóch województw. Są to kluby: OLIMPIA Grudziądz, ŻAK Zbiczno I i ŻAK Zbiczno II, GOLMANIA Działdowo, DAP Rypin, GOL Brodnica I i II, JUVENTES Toruń, LAP Lubawa i SPARTA Brodnica - czarni. Mecze rozgrywane są w dwóch grupach A i B, najlepsze drużyny grają półfinały. Drużyny, które zajmą niższe miejsca grają o niższe lokaty. Turniej jest zorganizowany wraz z Urzędem Gminy Zbiczno, która ufundowała puchary dla trzech pierwszych drużyn. Gramy drużynami tzw. żaka, czyli roczniki 2010 i młodsi. Każda z drużyn miała indywidualny tok przygotowania, natomiast nasze drużyny przygotowujące się do turnieju w Zbicznie rozegrały w styczniu trzy turnieje w Działdowie, Grudziądzu i Rypinie. Zorganizowaliśmy też trzy mecze sparingowe z GOL-em Brodnica - czarni i SPARTĄ Brodnica - żółci. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zmagania remisem 0:0 z JUVENTUSEM, potem przyszły dwie porażki, ale na sam koniec wygraliśmy 3:0 ze SPARTĄ i ostatecznie ŻAK II będzie walczył o miejsce piąte, a ŻAK I, czyli drużyna młodsza, będzie walczyła o miejsce dziewiąte. Mecz trwa 10 minut, bez zmiany stron, a mecze o konkretne miejsca będą rozgrywane w wymiarze czasu 15 minut. Ogromne podziękowania za organizację turnieju należą się trenerowi Wiesławowi Sobiesińskiemu i pani wójt Magdalenie Golubskiej, ale także rodzicom naszych żaków, którzy są bardzo zaangażowani w pomoc i przygotowanie, jak również sprzedaż artykułów spożywczych. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i od kilku dni przygotowujemy razem ten turniej.

Magdalena Golubska, wójt gminy Zbiczno, obecna na turnieju, powiedziała:

- Cieszy mnie ogromnie fakt, że w naszej pięknej hali gości tyle zespołów, że hala żyje pełnią życia. Bardzo dziękuję za zaangażowanie osobom, które prowadzą naszego lokalnego ŻAK-a, zwłaszcza panu Piotrowi Kwaśniewskiemu, który doskonale wszystko zorganizował, mamom, które przygotowały przepyszny i bogaty poczęstunek. Cieszę się, że dzieciaki dobrze się bawią i bardzo mi miło, gdy słyszę zewsząd - od trenerów i rodziców, że czują się tutaj dobrze i są mile przyjmowani. Są plany, że takich spotkań będzie więcej, w takim lub większym zakresie. Takie spotkania zawsze jednoczą, mamy tu drużyny z różnych miejscowości, również sąsiedzkich, ale przyjechały także drużyny spoza naszego województwa. Rodzice mają czas, żeby porozmawiać, żeby się zintegrować i poczuć tego ducha walki, widzę duże zaangażowanie w kibicowanie. Rywalizacja jest bardzo sympatyczna, fair play, wszyscy dobrze się bawią. Nasza piękna hala oferuje także wiele innych atrakcji, są tu zajęcia fitness dla pań - darmowe dla mieszkanek naszej gminy. Organizatorem tych spotkań jest Gminny Klub Sportowy ORZEŁ, który jest finansowany z konkursu organizowanego przez Urząd Gminy Zbiczno. Mamy prężnie działającą sekcję tenisa dla dzieci i dorosłych, mamy zajęcia z koszykówki, odbywają się zajęcia gimnastyczne dla małych dzieci i zrzeszają się grupy nieformalne z różnych sołectw, które przyjeżdżają do nas ćwiczyć. Hala tętni życiem i oferta jest bardzo bogata.

Wyniki turnieju:

1. miejsce DAP Rypin
2. miejsce GOLMANIA Działdowo
3. miejsce VKS GOL Brodnica II
4. miejsce LAP Lubawa
5. miejsce ŻAK Zbiczno II
6. miejsce VKS GOL BRODNICA I
7. miejsce JUVENTES Toruń
8. miejsce OLIMPIA Grudziądz
9. miejsce ŻAK Zbiczno I
10. miejsce SPARTA Brodnica - czarni

Najlepszy bramkarz turnieju - Adam Zarzycki VKS GOL Brodnica
Najlepszy zawodnik turnieju - Marcel Utnicki GOLMANIA Działdowo
Najlepszy strzelec turnieju Tymek Rentflejsz 7 bramek DAR Rypin


reklama

Turniej piłkarski w Zbicznie:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama