Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

piątek, 01 lutego 2019 r., godz. 13:32  |  Wersja do druku

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce zorganizowała wieczór poetycko-muzyczny "Uczę się ciebie człowieku..." W ostatni dzień stycznia, w blasku płonących świec i przy gorącej herbacie uczniowie recytowali teksty poetyckie, grali na instrumentach i śpiewali.Wieczór poetycko-muzyczny "Uczę się ciebie człowieku..." został wymyślony i wyreżyserowany przez panią Zofię Matuszewską, a w wieczorze wzięły udział uczennice z klasy VI, VII, VIII i III klas gimnazjalnych. To swoista wędrówka do najskrytszych zakamarków duszy człowieka w poszukiwaniu człowieczeństwa i świata wartości. Dziewczęta pięknie interpretowały teksty poetyckie w oprawie muzycznej, były występy wokalne, a wszystko to poprzedzono utworami zagranymi na pianinie. Uzupełnieniem całości były obrazy adekwatne do słów, które padały ze sceny. Wieczór zgromadził licznie zaproszonych gości, którzy gorąco oklaskiwali wykonawców.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gortatowie Zenon Matuszewski opowiedział nam o tym, jak to wszystko się zaczęło: - Pomysł zrodził się w sposób niekonwencjonalny, bo uczennice przyszły do gabinetu dyrektora i zaproponowały wieczór poetycko-muzyczny. W latach ubiegłych takie wieczorki były na porządku dziennym i teraz zrodził się pomysł, żeby do tego wrócić. Na próbach wszystko wypadło znakomicie, mam nadzieję, że uczennice nie dadzą się tremie. Przygotowanie całego montażu trwało dość długo, ale efekt końcowy jest z pewnością wart obejrzenia.

Na wieczorku obecny był również Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski, który powiedział nam: - Spotykamy się na wieczorku poetycko-muzycznym, który został przygotowany pod okiem pani Zofii Matuszewskiej. Jestem ogromnie ciekawy, jak będzie to wyglądało, uczestniczę w takim spotkaniu pierwszy raz i widzę, że frekwencja dopisała. Inicjatywa całości była oddolna, bardzo się cieszę z takich pomysłów w naszych szkołach, oby było ich jak najwięcej. Uczennice w taki sposób pokazują dorosłym, jak przygotowują się do startu w dorosłe życie, bo są to przecież ostatnie klasy. Mam nadzieję, że stworzy się zdrowa rywalizacja w pozostałych szkołach, żeby w ten sposób motywować do dalszego działania. Ja jako wójt, jak również Urząd Gminy takie inicjatywy będziemy bardzo wspierać.

Za oknem typowa, zimowa aura - śnieg otulający białym puchem i mróz, a w sali sportowej w Szczuce cieplutko, płonące świece, gorąca herbata i kawa, słodycze. A wszystko to w klimacie niezwykłego wydarzenia - podróży muzycznej i poetyckiej, która dotarła do samego wnętrza przybyłych gości i pozwoliła na chwilę refleksji.


reklama

Wieczór poetycko-muzyczny w Szczuce:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama