Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

czwartek, 31 stycznia 2019 r., godz. 11:16  |  Wersja do druku

We wtorek, 29 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Małgorzata Jorka wręczyła list gratulacyjny z podziękowaniami za udzieloną pomoc Pani Grażynie Kłosowskiej.Przypomnijmy: W dniu 24.01.2019 roku, policjanci prosili o pomoc świadków. Dzień wcześniej Komisariat Policji w Chełmży przyjął zawiadomienie o zaginięciu 40 -letniej kobiety, która w dniu 23.01.2019 r. udała się do kościoła w Chełmży przy ul. Błogosławionej Juty na mszę o godz. 8:00. Po mszy umówiona była na spotkanie z matką oraz bratem, celem udania się do miejsca zamieszkania. Wyznaczonym miejscem spotkania był parking na ul. Sikorskiego w Chełmży przy sklepie NETTO. Do godz. 9:30 nie dotarła na miejsce spotkania, gdzie oczekiwali członkowie rodziny. Zaginiona nie poinformowała nikogo dokąd się udała, a jest osobą chorą i powinna zażywać leki. W komunikacie opisano rysopis kobiety i w co była ubrana i proszono o pomoc wszystkie osoby, które mogły pomóc w tej sprawie. Sygnał przyszedł z miejscowości Grabówiec znajdującej się na trasie pomiędzy Wąbrzeźnem a Brodnicą. Sprzedawczyni ze sklepu rozmawiała z kobietą, która weszła do niego, żeby się ogrzać. Opowiadała, że idzie do Brodnicy, a potem zamierza udać się do Warszawy.

Ponieważ z 40-latką kontakt był trochę utrudniony, po jej wyjściu ze sklepu sprzedawczyni zadzwoniła do córki, aby jej opowiedzieć historię, która jej się przydarzyła. Ta na jednym z portali społecznościowych odnalazła rysopis kobiety i pytała mamę jak była ubrana. Okazało się, że wszystkie dane pasują do zaginionej w Chełmży 40-latki. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer 112 i poprosiła o połączenie z dyżurnym w Chełmży. Zastępca komendanta tej jednostki wraz z dzielnicowym natychmiast ruszyli w tamtą stronę. Na przystanku PKS przy drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wrocki zauważyli poszukiwaną zaginioną.

Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski tak napisał w liście gratulacyjnym „…..Pani postawa moralna, troska o życie i zdrowie innej osoby, jakimi wykazała się Pani, w pełni zasługuje na pochwały i budzi podziw zarówno mój jak i podległych mi policjantów. Na Pani ręce składam również podziękowania dla Pani córki Beaty Guttmann, której właściwa reakcja pomogła przyjść z pomocą osobie znajdującej się w potrzebie”.


reklama

Źródło: podinsp. Wioletta Dąbrowska oficer prasowy KMP w Toruniu

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama