Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Zbiczno

środa, 30 stycznia 2019 r., godz. 08:57  |  Wersja do druku

Koło Gospodyń Wiejskich w Zbicznie zorganizowało integracyjne spotkanie kół gospodyń wiejskich pt. "Śpiewamy kolędy i pastorałki". Gospodynie z kół powiatu brodnickiego i toruńskiego zaprezentowały na nim wokalne umiejętności i pokazały również, że potrafią wyśmienicie gotować.Na spotkanie integracyjne kół przybyli m.in. wójt gminy Zbiczno Magdalena Golubska, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, starosta brodnicki Piotr Boiński, przewodniczący Rady Powiatu w Brodnicy Roman Pytlasiński, przewodniczący Rady Gminy Zbiczno Radosław Stawski wraz z radnymi, dyrektor GOKSiR Maria Lubczyńska oraz inni zaproszeni goście. Panie z kół gospodyń wiejskich z Sumowa, Sumówka, Pokrzydowa, Cichego, Góral, Kruszyn Dużych, Grębocina i Zbiczna śpiewały na scenie kolędy i pastorałki, a także wzięły udział w kulinarnej potyczce. Stoły zastawiono przysmakami wszelkiego rodzaju, które oceniane były pod względem smakowym i estetycznym.

W karnawałowy nastrój wprowadził wszystkich występ zespołu "Wesołe Kumoszki", a po krótkiej opowieści na temat historii kolęd, pastorałek i jasełek panie z kół gospodyń wiejskich zaprezentowały na scenie swoje zdolności wokalne. W tym czasie jury w składzie: Magdalena Golubska, Radosław Stawski, Danuta Grzyb i Marek Szóstakowski oceniało przywiezione potrawy,

Jurorzy postanowili wyróżnić:
  • KGW Sumowo za "bigos chiński", puding i ciasto - "orzeszki"
  • KGW Ciche za przekąski karnawałowe, rybę w porach, tort szachownicę
  • KGW Grębocin za królika po staropolsku, bułeczki przyjęciowe, piernik wykwintny
  • KGW Sumowo za kaczkę z nadziewanymi jabłkami, łososia w sosie śmietanowym, pączki z lukrem
  • KGW Górale za karkówkę po cygańsku, śledzie pod pierzynką, ciasto "górę lodową"
  • KGW Pokrzydowo za "piersi na bananie", nalewkę wiśniową, ciasto toffi
  • KGW Kruszyny Duże za klopsiki w potrawce, roladę z jabłkami, ciasto murzynek
  • KGW Zbiczno za "kieszonki francuskie", tuńczyka na krakersie i sernik

Po odczytanym werdykcie starosta brodnicki wraz z przewodniczącym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego obdarowali przewodniczące kół nagrodami. Były pamiątkowe zdjęcia i wspólna biesiada przy suto zastawionym stole.


reklama

Źródło: brodnica.com.pl

Gotowanie i śpiewanie w Zbicznie/fot. brodnica.com.pl:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama