CKZiU w Brodnicy

środa, 09 stycznia 2019 r., godz. 13:06  |  Wersja do druku

8 stycznia 2019 roku w hali sportowej CKZiU przy ul. Karbowskiej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego. Uroczystość odbywała według ceremonii typowej dla służb mundurowych.

Uroczystość przygotował i poprowadził koordynator klas mundurowych w CKZiU Krzysztof Suchorab. Rozpoczęło ją podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy dyrektorem CKZiU Jackiem Gniadkowskim a komendantem powiatowym Policji Tomaszem Skoneczką. Dzięki porozumieniu kadeci z trzecich klas Technikum Logistycznego poznają pracę brodnickiej policji. Podobne porozumienia szkoła zawarła w poprzednich latach z brodnicką jednostką wojskową (zajęcia dla klas pierwszych TL) strażą pożarną (zajęcia dla drugoklasistów).

Ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie trzech klas:
I a TL – wychowawca Jakub Cybulski
I b TL – wychowawca Anna Romanowska
I c TL- wychowawca Iwona Zielińska

Po ślubowaniu uczniowie otrzymali tytuł kadeta, mają też prawo noszenia na mundurach logo szkoły, które podczas uroczystości odebrali z rąk posła Zbigniewa Sosnowskiego, wicestarosty brodnickiego Stanisława Kosakowskiego, dyrektora szkoły Jacka Gniadkowskiego komendanta powiatowego Policji Tomasza Skoneczki oraz swoich wychowawców.

Święto pierwszoklasistów było też okazją do wręczenia niektórym uczniom klas drugich i trzecich awansów na wyższe stopnie – starszego kadeta lub kadeta sztabowego. Po części oficjalnej, podczas której można było podziwiać elementy musztry w wykonaniu klas mundurowych (pierwszych, drugich i trzecich), zebrani obejrzeli pokaz tańca w wykonaniu nauczycieli wychowania fizycznego oraz pokaz samoobrony w wykonaniu kadetów.

Wśród gości obecni byli między innymi: poseł na Sejm RP Zbigniew Sosnowski, wicestarosta brodnicki, Stanisław Kosakowski przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, komendant Państwowej Straży Pożarnej, brygadier Waldemar Szrull, komendant powiatowy Policji w Brodnicy podinspektor Tomasz Skoneczka, komendant Straży Miejskiej w Brodnicy Marian Chwiałkowski, komendant OHP w Brodnicy Karolina Nadarzewska, ks. kapelan płk Bolesław Lichnerowicz, dyrekcja i nauczyciele CKZiU; rodzice uczniów.

Uroczystości zakończył poczęstunek – żołnierska grochówka.

Źródło: Barbara Stefańska

Ślubowanie logistyków/fot. nadesłane :