Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Bobrowo

środa, 09 stycznia 2019 r., godz. 11:32  |  Wersja do druku

6 stycznia po raz kolejny w gminie Bobrowo rozpoczęli swoje misje kolędnicy misyjni. Tradycyjnie, jak każdego roku o tej porze, odwiedzali domy parafii, kolędowali i kwestowali na rzecz potrzebujących ich rówieśników z Syrii i Libanu, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. Do tegorocznej akcji zgłosiło się ponad 30 chętnych uczniów szkoły w Drużynach od klasy IV do VIII.Utworzono 8 grup, które z radością poświęciły swój wolny czas, aby pomóc potrzebującym. Te radosne wędrowanie poprzedza ciężka praca uczniów i organizatorów. Kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem rozpoczynają się próby, a wszystko po to, aby w Święto Trzech Króli młodzi aktorzy mogli odegrać swoje role. Swoje kolędowanie rozpoczęli od uczestnictwa we mszy św. w parafialnym kościele w Grzybnie. Ks. Jarosław Janowski w czasie Eucharystii mówił o wielkiej roli kolędników, o trudnej sytuacji dzieci w krajach, które nie tylko ogarnięte są wojną, ale mają także bardzo ciężkie warunki mieszkaniowe. Po zakończonej mszy i błogosławieństwie rozesłano grupy kolędników wraz z opiekunami.

Grupy udały się w wyznaczone tereny, aby nieść "Dobrą Nowinę" wszystkim ludziom dobrej woli. Domy odwiedzali: Maryja z nowo narodzonym Jezusem, pastuszkowie, królowie i dzieci misyjne. Wszyscy kolędnicy zostali ciepło przyjęci przez mieszkańców. Nie zabrakło gorącej herbaty i słodkiego poczęstunku. Uzbierana kwota zostanie przesłana na potrzeby misji w krajach ogarniętych wojną. Jako pamiątkę swoich odwiedzin kolędnicy zostawiali w domach obrazek w postaci bombki bożonarodzeniowej. Jest to symbol znaku pokoju, gotowości do braterskiej pomocy. Bo tacy są właśnie ci, którzy pomagają innym, wyciągają pomocną dłoń ku drugiemu - do ochrony, do przytulenia, do zgody, do modlitwy, do pomocy.

Kolędnicy misyjni ze Szkoły Podstawowej w Drużynach:
reklama

Źródło: UG Bobrowo

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama