Zaloguj się | Rejestracja

Jabłonowo Pomorskie

poniedziałek, 07 stycznia 2019 r., godz. 17:00  |  Wersja do druku

Ulicami Jabłonowa Pomorskiego po raz piąty przeszedł kolorowy korowód. Tegoroczny Orszak Trzech Króli wyruszył 6 stycznia pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi”. Słowa te wypowiedział św. Jan Paweł II 40 lat temu, podczas pierwszej pielgrzymki do Polski.Hasłem tegorocznego orszaku były pamiętne słowa, które wypowiedział św. Jan Paweł II 40 lat temu podczas pierwszej pielgrzymki do Polski — "I odnowi oblicze Ziemi". W tym roku scenariusz koncentrował się na tym przesłaniu i zachęcał do głębokiej refleksji.

Orszak rozpoczął się przy Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, gdzie spotkali się mieszkańcy, aby rozpocząć wspólne kolędowanie. Tam także przedstawiono scenkę otwierającą tegoroczny orszak, która została przygotowana przez grupę kolędników misyjnych pod opieką Barbary Kopaczewskiej.

Następnie kolorowy pochód udał się do kościoła Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. Po niej orszak poprowadził ksiądz Dziekan Grzegorz Tworzewski, a z nim także Siostry Pasterki od Opatrzności Bożej, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Jędrzej Kucharski, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Mikulicz wraz z Krzysztofem Kamińskim. O organizację orszaku zadbało Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim i Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim.

Po mszy świętej 21 grup kolędniczych wraz z opiekunami wyruszyło z kolędą do domów, aby zbierać fundusze na rzecz dzieci z Rwandy i Burundi. W tym roku po raz pierwszy kolędowała także grupa złożona z przedstawicieli Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Jabłonowie.


reklama

Źródło: jablonowopomorskie.pl

Orszak Trzech Króli/fot. Iga Czepkowska :


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama