Zaloguj się | Rejestracja

SP w Świedziebni

piątek, 04 stycznia 2019 r., godz. 08:44  |  Wersja do druku

W Szkole Podstawowej im. ppor. Piotra Wysockiego w Świedziebni odbył się konkurs recytatorski "Ojczyzna słowem malowana", który podsumowywał obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego.Pod koniec minionego roku w Szkole Podstawowej im. ppor. Piotra Wysockiego w Świedziebni odbył się konkurs recytatorski "Ojczyzna słowem malowana". Było to pewnego rodzaju podsumowanie obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego: Grażyna Jonakowska, Anna Manelska i Elżbieta Libert-Sternicka.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, wyeksponowanie istotnego i oryginalnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego, zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej, utrwalanie poczucia dumy narodowej, a także promowanie młodych talentów.

W ostatnim etapie konkursu wzięło udział dwanaścioro uczniów klas IV-VIII. Prezentowali oni wybrany przez siebie wiersz. Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Libert-Sternicka, Tomasz Niedośpiał i Anna Manelska wyłoniła laureatów konkursu:

W kategorii klas IV-V:
I miejsce – Julia Szymańska
II miejsce – Klaudia Biernacka
III miejsce – Zuzanna Cieszyńska

W kategorii klas VI-VIII
I miejsce – Natalia Goławska
II miejsce – Otylia Wojtarowicz
III miejsce – Amelia Łydka

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

W tym samym okresie odbyło się też podsumowanie trwającej przez kilka tygodni akcji pt. ”Kultura i szacunek tworzą mój wizerunek”. Przedsięwzięcie miało na celu przypomnienie uczniom, jak ważnym aspektem w życiu codziennym jest poszanowani drugiego człowieka, używanie zwrotów grzecznościowych oraz wzajemna życzliwość. Uroczysty apel podsumowujący akcję rozpoczął się przezabawnym wykonaniem muzycznym wiersza Jana Brzechwy pt. „"Kwoka" przez uczennice klasy 7c. W dalszej części programu artystycznego wystąpili uczniowie klasy 5b.Wydarzenie to zostało zorganizowane przy współpracy nauczycieli: Elżbiety Frankowskiej, Kamili Piekalskiej, Alicji Góralskiej i pedagoga szkolnego Tomasza Niedośpiała. Krótka nauka płynąca z przedstawienia będzie zapewne owocna i przyniesie mnóstwo korzyści w dalszym życiu i funkcjonowaniu społecznym uczniów, bo, tak jak kwoka mówiła z przekonaniem: "Grunt to dobre wychowanie!"reklama

Źródło: Anna Manelska

Konkurs recytatorski "Ojczyzną malowane" i podsumowanie akcji ”Kultura i szacunek tworzą mój wizerunek”/fot. nadesłan:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama