Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia

środa, 05 grudnia 2018 r., godz. 09:28  |  Wersja do druku

Szkolni wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Piotra Wysockiego w Świedziebni przeprowadzili zbiórkę suchej karmy, puszek i innych przysmaków dla psów i kotów, a także okryć niezbędnych dla zwierząt w okresie zimowym. Zebrane dary przekazali dla schroniska Reksio" w Brodnicy.We wtorek, 27 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Piotra Wysockiego w Świedziebni wraz z opiekunką szkolnego wolontariatu Joanną Jackiewicz i pedagogiem szkolnym Tomaszem Niedośpiałem udali się do brodnickiego schroniska dla zwierząt "Reksio", aby przekazać dary, które zostały zebrane podczas akcji zorganizowanej przez prężnie działającą grupę szkolnych wolontariuszy.

Zbiórka odbywała się na terenie szkoły. Uczniom udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów suchej karmy, puszek i innych przysmaków dla psów i kotów, a także koce niezbędne do przetrwania przez zwierzęta zbliżającego się sezonu zimowego. Podczas wizyty uczniowie i ich opiekunowie zostali oprowadzeni po boksach, poznali historie związane ze zwierzętami znajdującymi się w schronisku a także zostali "zaatakowani" przez koty domagające się ciągłych pieszczot i głaskania.

Wizyta wywarła na uczniach wielkie wrażenie i wyzwoliła wiele emocji. Wszyscy ochoczo zapowiedzieli, że już niebawem odwiedzą swoich czworonogich przyjaciół ponownie, przynosząc im kolejne smakołyki. Grupa wolontariuszy apeluje do mieszkańców całego powiatu brodnickiego, aby los zwierząt nie był im obojętny. Pamiętajmy, że nie są to zabawki, które po pewnym czasie można odrzucić w kąt.


reklama

Źródło: Anna Manelska

Pomagają zwierzętom w schronisku/fot.nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama