Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

wtorek, 04 grudnia 2018 r., godz. 16:17  |  Wersja do druku

W Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbył się finał V edycji międzypokoleniowego projektu ART GENERACJE. Uczestnicy wykorzystując instalację artystyczną oraz performance, zgłębili istotę MIŁOŚCI, próbując ją zdefiniować. Tworzyli scenografię, pisali listy i monologi, wyrażali to poprzez ruch, taniec, etiudy performance. Nie zawahali się też się zadać pytania publiczności, czym dla nich jest MIŁOŚĆ.Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie oraz Fundacja Jaskółka zaprosili w niedzielę, 2 grudnia na finał V edycji międzypokoleniowego projektu ART GENERACJE. Finał projektu poprzedziły dwutygodniowe warsztaty z młodzieżą, w trakcie których zadawano wiele pytań, tworzono scenografię i ćwiczono ruch sceniczny.

Krzysztof Magdziak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie powiedział o wydarzeniu:

- To kontynuacja wydarzeń z zeszłego roku, kiedy to współpracowaliśmy z animatorami z fundacji Drama Way, pracującymi metodą teatru ze społecznością. W zeszłym roku były to rozważania o pamięci. Mieliśmy tu zbudowany wielki mózg i rozważania dotyczące tego, czym jest pamięć. Natomiast w tym roku tematem przewodnim jest miłość. Miłość widziana poprzez uczucie, poprzez relacje, emocje, poprzez samotność i braki. Młodzież w wieku 12-17 lat, wraz z osobami, które podpowiadały różne pomysły, stworzyła to, co dzisiaj się wydarzy w Gminnym Ośrodku Kultury. To jest taka grupa młodzieży, którą udało się zainteresować tematem i która niekoniecznie od razu widzi miłość tylko jako miłość do ojczyzny. Oni postrzegają miłość pod kątem uczucia, pod kątem tego, co się w tej młodej głowie kłębi. Reżyser czuwał tylko nad tym, żeby było to całością, a młodzież miała serię spotkań i różnych rozważań począwszy od treningów teatralnych, skończywszy na tworzeniu etiud odnośnie tego, jak oni widzą miłość. To nie jest spektakl, ani przedstawienie, to raczej interaktywna instalacja połączona z performance. Trzeba słuchać, mieć oczy szeroko otwarte i próbować wychwycić, co też na temat miłości wymyśliła młodzież.

Etiudy wzbudziły wiele różnych skojarzeń, po finałowym przedstawieniu długo dyskutowano z publicznością i dzielono się spostrzeżeniami, wzruszeniami, ale i wątpliwościami. Niezwykłe wydarzenie na pewno zostanie na długo w pamięci.

ART GENERACJE to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, skierowany do grup Młodzieży (13-35 lat), Dorosłych (35-55 lat) i Dojrzałej Młodzieży (55+). Projekt jest przestrzenią wymiany międzypokoleniowych doświadczeń. Zarówno Młodzi, jak i ci trochę Starsi chcą rozwijać swoje umiejętności i talent, chcą by ich artystyczny głos został dostrzeżony i szanowany. W tej edycji młodzież uczestnicząca w projekcie zajęła się tematem MIŁOŚCI, którą starała się opisać, zrozumieć, poczuć zmysłami. Odwoływali się do własnych doświadczeń i wyobraźni, tworzyli etiudy performerskie i dzieła plastyczne. Młodzież na warsztatach przepracowała LEKCJĘ MIŁOŚCI, tzn. badała co to znaczy dawać coś od siebie ukochanym osobom, ale również co to znaczy dostawać i przyjmować.


reklama

Lekcja Miłości - finał w Górznie:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama