Zaloguj się | Rejestracja

Debata o bezpieczeństwie w Brodnicy

poniedziałek, 03 grudnia 2018 r., godz. 13:11  |  Wersja do druku

W dniu 29 listopada w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy odbyła się debata społeczna z seniorami "3 x Bezpieczeństwo". Funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym seniora, jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego, a także najczęściej popełniane przestępstwa, w których ofiarami stają się osoby starsze.W dniu 29 listopada w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy odbyła się debata społeczna organizowana przez komendanta powiatowego policji w Brodnicy i burmistrza Brodnicy. Debaty społeczne mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między policją, a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Tematem spotkania byłoszeroko pojęte bezpieczeństwo seniorów. Policjanci omówili sposoby działań przestępców oraz informowali co zrobić, aby nie paść ofiarą tych osób, a także jak chronić swoje dane osobowe i bezpiecznie robić zakupy przez internet. Podczas debaty funkcjonariusze zaprezentowali uczestnikom również jak posługiwać się Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Obecny na debacie strażak zapoznał z zasadami bezpieczeństwa pożarowego, a przedstawiciel Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej omówił jak żyć zdrowo, bez nałogów. W trakcie omawianych zagadnień, mieszkańcy zadawali nurtujące ich pytania, wskazywali co należałoby poprawić, aby ich poczucie bezpieczeństwa zwiększyć oraz wysuwali wnioski. Wszystkie postulaty, które zostały poruszone podczas spotkania, brane będą pod uwagę w codziennych działaniach funkcjonariuszy.


reklama

Źródło: asp.szt.Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Debata o bezpieczeństwie w Brodnicy/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama