Zaloguj się | Rejestracja

Brodnica w świątecznym nastroju

poniedziałek, 03 grudnia 2018 r., godz. 10:31  |  Wersja do druku

W tym roku w Brodnicy pojawi się wiele nowych elementów dekoracyjnych. Będzie to między innymi ogromna fontanna świetlna, która zostanie umieszczona na rynku w miejscu istniejącej fontanny oraz dekoracyjne drzewo, które PGK Sp. z o. o. planuje zamontować przy kościele Szkolnym. Ponadto przy choince pojawi się Święty Mikołaj.Ronda zostaną rozświetlone dodatkowymi dekoracjami umieszczonymi na lampach.

- Większość ozdób zostanie zamontowana do 6 grudnia br. tzw. Mikołajek. Z roku na rok iluminacji świątecznych w Brodnicy przybywa, co jest zasługą włodarzy miasta, którzy starają się aby miasto zachwycało mieszkańców i gości również w okresie zimowym. Mam nadzieję, że nowe elementy dekoracyjne będą się podobały. - informuje Karolina Czyżewska z PGK Sp. z o. o.

Warto dodać że od roku 2011 na rynku brodnickim jest ustawiana sztuczna choinka. W tym samym roku zakupiono również księżyc i napis "Wesołych Świąt". Ozdoby te są umieszczane na wieży ratusza. W kolejnych latach dekoracje świąteczne były uzupełniane o nowe elementy m.in. ozdoby na latarnie w ilości 18 sztuk. W roku 2014 zakupiono dodatkowo 9 nowych motywów świetlnych na latarnię oraz 2 prezenty świąteczne umieszczone pod choinką. W 2017 roku dokupiono kolejnych 6 ozdób na latarnię oraz dwa anioły o wysokości 2,5 m każdy.

Brodnica w świątecznym nastroju/fot. portal.brodnica.pl :reklama

Źródło: portal.brodnica.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama