Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

czwartek, 29 listopada 2018 r., godz. 11:02  |  Wersja do druku

W niedzielę, 25 listopada odbyło się spotkanie integracyjne pań z Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich. Przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Małgorzata Smoczyńska, zaprosiła już po raz piąty, panie z dziewięciu kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy Brzozie.W tym roku panie spotkały się w świetlicy wiejskiej w Świeciu. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy, żeby uczcić dwie koleżanki z KGW Zembrze i Brzozie, które zmarły we wrześniu i październiku tego roku. Podczas spotkania przewodnicząca przedstawiła roczne sprawozdanie z działalności kół oraz podziękowała za zaangażowanie i udział w organizowanych imprezach na terenie gminy i powiatu.

Wśród zaproszonych gości obecna była wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska, przewodnicząca Regionalnej Rady KGW w Toruniu Danuta Grzyb, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Irena Żabińska-Magalska oraz prezes Stowarzyszenia LGD "Pojezierze Brodnickie" Bogusław Błaszkiewicz.

Podczas spotkania podziękowano ustępującemu wójtowi Bogusławowi Błaszkiewiczowi za czteroletnią współpracę, a nowej wójt złożono gratulacje objęcia zaszczytnej funkcji gospodarza gminy. Na ręce przewodniczącej Gminnej Rady KGW Bogusław Błaszkiewicz złożył bukiet kwiatów oraz skierował podziękowania do wszystkich przybyłych za zaangażowanie przy wspólnych przedsięwzięciach oraz za promowanie gminy.

Wójt Danuta Kędziorska powiedziała:
- Gratuluję dotychczasowych osiągnięć i niezwykłej aktywności kołom gospodyń wiejskich z terenu gminy Brzozie. To niezwykle ważne, aby działać na rzecz społeczności lokalnej i przekazywać tradycje i kulturę regionu. Cieszę się, że mamy tak aktywne panie, które wkładając serce angażują się w wiele inicjatyw i działań kierowanych do mieszkańców naszej gminy. Cóż więcej powiedzieć gratuluję i mam nadzieję na owocną współpracę. W kobietach siła!

Przy wspólnej kawie Danuta Grzyb opowiedziała, jak w tym roku przebiegały przygotowania do Wojewódzkiego Dnia Kobiet organizowanego przez Regionalną Radę KGW i Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Toruniu, o współpracy z innymi regionami naszego województwa, o koloniach organizowanych dla dzieci, o wyjazdach integracyjnych organizowanych przez Regionalną Radę KGW i RZRKiOR w Toruniu.

Irena Żabińska-Magalska omówiła aktualną sytuację na rynku pracy i niepokojąco wysokim odsetku kobiet w ogólnej liczbie bezrobotnych. Zapoznała panie z nowym projektem realizowanym w PUP pod nazwą KAŻDY MA SWÓJ EVEREST, którego celem jest uświadomienie bezrobotnym kobietom, że każdy boryka się w życiu z problemami, ograniczeniami, to jednak nie powód by wycofywać się z życia. Projekt ma zmotywować niepracujące kobietydo wyjścia z domu, włączenia się w lokalne inicjatywy, a docelowo, do poszukiwania pracy oraz budowania własnej niezależności zawodowej i finansowej. Impreza odbyła się przy poczęstunku przygotowanym przez KGW Świecie oraz przy wsparciu pań z pozostałych KGW. Niedzielne popołudnie minęło w miłej i wesołej atmosferze. Następne spotkanie za rok.


reklama

Źródło: Małgorzata Smoczyńska

Jesienne spotkanie Pań z KGW/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama