Zaloguj się | Rejestracja

PUP w Brodnicy z nowym projektem

środa, 28 listopada 2018 r., godz. 13:21  |  Wersja do druku

Powiatowy Urząd Pracy w Brodnicy skierował do bezrobotnych kobiet projekt pod nazwą "Każdy ma swój Everest". Celem tego projektu jest aktywizacja zawodowa kobiet, bowiem mimo spadającej ogólnej liczby osób bez pracy, odsetek kobiet w gronie bezrobotnych znacząco wzrósł.Sytuację bezrobocia kobiet na rynku pracy poddał analizie brodnicki urząd pracy.

- Zaczęliśmy się wspólnie zastanawiać, jak temu zjawisku zaradzić. W ten sposób powstał autorski projekt, do którego postanowiliśmy pozyskać sojuszników. Uznaliśmy, że dobrymi ambasadorkami projektu będą panie z kół gospodyń wiejskich - powiedział Adam Lewicki, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

- Chcemy pokazać kobietom, że praca to nie przykry obowiązek czy zwykły sposób zarobienia pieniędzy - dodaje koordynator projektu Irena Żabińska-Magalska, wicedyrektor PUP. - Za pośrednictwem aktywnych kobiet z kół gospodyń wiejskich chcemy dotrzeć, bez urzędowych rygorów, do pań, które nie mają pomysłu na swoje własne życie.

W dniu 14 listopada br. zorganizowane zostało spotkanie przedstawicielek kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu brodnickiego z reprezentantami Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy. Przedstawiciele urzędu rozmawiali o aktualnej sytuacji na rynku pracy, zwracając uwagę na niepokojąco wysoki odsetek kobiet w ogólnej liczbie bezrobotnych. KGW reprezentowała m.in. Danuta Grzyb, przewodnicząca Regionalnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Toruniu. Z ramienia Urzędu Pracy w spotkaniu uczestniczyli m.in. dyrektor Adam Lewicki i wicedyrektor Irena Żabińska-Magalska.

Przedstawiciele PUP zaproponowali przybyłym paniom pełnienie roli ambasadorek działających na rzecz zatrudnienia i samozatrudnienia bezrobotnych kobiet z terenów wiejskich. Inicjatorzy projektu uważają, że dobra koniunktura, jaka jest obecnie na rynku, sprzyja realizacji zamierzeń - zachęca do aktywności, otwiera możliwości, których nie było wcześniej.

- Celem projektu jest uświadomienie bezrobotnym kobietom, że każdy boryka się w życiu z problemami i ograniczeniami - podkreślają jego autorzy. - Nie jest to jednak powód, żeby wycofywać się z aktywności, bowiem z każdym wyzwaniem rzuconym przez życie można i trzeba sobie radzić.


reklama

Źródło: Przemysław Majchrzak rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama