Zaloguj się | Rejestracja

Jabłonowo Pomorskie

środa, 21 listopada 2018 r., godz. 13:41  |  Wersja do druku

W Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się inauguracja projektu "Do korzeni" połączona z wystawą. Projekt ten poświęcony jest zachowaniu pamięci i tożsamości lokalnej miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie, odkrywaniu historii lokalnej i umiejscowieniu jej w kontekście wydarzeń ogólnopolskich.Projekt polegał na odszukaniu osób, które chciały podzielić się swoimi rodzinnymi, a jednocześnie lokalnymi i narodowymi, historiami (ramy czasowe do 1950 roku). Zdjęcia, dokumenty, a także ich opisy zostały utrwalane cyfrowo, a ich opisy stworzyły wyjątkową opowieść o historii miasta i gminy. Rezultatem poszukiwań będzie powstanie strony internetowej, publikacji dokumentującej odkrytą lokalną historię oraz objazdowej wystawy, która pojawi się w każdym sołectwie gminy, a po zakończeniu projektu odwiedzi domy kultury w różnych częściach kraju.

Jabłonowo nie ma swojego miejskiego archiwum, muzeum, czy miejsca, gdzie można by szukać "obrazów" z przeszłości, a wiele fotografii dokumentujących historię jest w archiwach domowych. Dlatego właśnie odszukano we wszystkich gminnych miejscowościach osoby, które chciały podzielić się swoimi rodzinnymi historiami.

Podczas otwarcia wystawy dyrektor jabłonowskiego Centrum Kultury i Sportu Justyna Prajs wręczyła pamiątkowe albumy podsumowujące projekt, które powstały z zebranych od mieszkańców fotografii.

W otwarciu wystawy prócz mieszkańców udział wzięli także: zastępca burmistrza Jędrzej Kucharski, przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowo Pomorskie Zbigniew Mikulicz wraz z wiceprzewodniczącym Krzysztofem Kamińskim i radnym rady miejskiej Marcinem Olszewskim oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim Anna Berent.


reklama

Źródło: jablonowopomorskie.pl

Inauguracja projektu "Do korzeni"/fot. jablonowopomorskie.pl:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama