Zaloguj się | Rejestracja

Projekt ART GENERACJE

środa, 07 listopada 2018 r., godz. 09:26  |  Wersja do druku

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Górznie zapraszają do udziału w V międzypokoleniowym projekcie ART GENERACJE. Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu będzie MIŁOŚĆ. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 listopada o godzinie 16:00 w Liceum Ogólnokształcącym SPSK, ulica Kościelna 7 w Górznie.Fundacja Drama Way prowadzi nabór do udziału w V międzypokoleniowym projekcie ART GENERACJE, którego tematem przewodnim jest MIŁOŚĆ. Zeszłoroczna edycja projektu o temacie przewodnim PAMIĘĆ zakończyła się wypracowaniem przez grupę Interaktywnego Wernisażu Instalacji pt. "RewolucJO Pamięciowa", który odbył się 3 grudnia 2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie. Fundacja wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zaprasza wszystkich chętnych do udziału w tegorocznej edycji projektu, a pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 listopada o godzinie 16:00 w Liceum Ogólnokształcącym SPSK, ulica Kościelna 7 w Górznie.

A oto, co o projekcie pisze przedstawicielka fundacji:

ART GENERACJE to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, skierowany do grup Młodzieży (13-35 lat), Dorosłych (35-55 lat) i Dojrzałej Młodzieży (55+). Projekt tworzy przestrzeń do wymiany międzypokoleniowych doświadczeń. Zarówno Młodzi, jak i ci trochę Starsi chcą rozwijać swoje umiejętności i talent; chcą by ich artystyczny głos został dostrzeżony i szanowany.

Pracę warsztatową rozpoczniemy szerokim otwarciem się na zbiór pojęć kryjących się pod słowem MIŁOŚĆ. Kierunki pracy mogą pójść również w pojęcia pokrewne, takie jak np. tęsknota, przyjaźń, miłość duchowa, fizyczna, macierzyństwo, ale również lokalna i regionalna historia obyczajowości. Będziemy mogli czerpać z obszarów neurobiologii, psychologii, historii lokalnej, antropologii kulturowej, filozofii, literatury, dramatu i filmu. Odwołamy się do tego, czego zapragną uczestnicy i uczestniczki! Podczas finału projektu, którego formę wybiorą uczestnicy, zaprezentujemy efekty naszej pracy, rozmów, refleksji.

W dotychczasowych czterech edycjach Art Generacji udział wzięło 250 osób a wydarzenia artystyczne, które powstały od 2012 r. zobaczyło łącznie 1300 widzów. W ubiegłym roku kilkunastoosobowa grupa w Górznie stworzyła niezapomniany interaktywny Wernisaż Instalacji "RewolucJO Pamięciowa", który odwiedziło 50 widzów. Tematem przewodnim była wtedy PAMIĘĆ.

Wydarzenie na Facebooku - https://www.facebook.com/events/362659007834709/

Informacji o wydarzeniu udziela realizator projektu, Adam Gąsecki, adam.gasecki©dramaway.pl.

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.reklama

Źródło: Monika Zielińska

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama