Zaloguj się | Rejestracja

Powiatowy Konkurs Ekologiczny

czwartek, 01 listopada 2018 r., godz. 14:18  |  Wersja do druku

W dniach 18 – 19 października Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy wraz z Brodnickim Towarzystwem Przyrodniczym zorganizowało X Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod hasłem "I ja mogę chronić przyrodę".Tematem przewodnim tegorocznej edycji były możliwości ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza oraz formy ochrony przyrody. W konkursie uczestniczyli uczniowie z CKZIU, I LO w Brodnicy oraz ZS w Jabłonowie Pomorskim. Podczas dwudniowego wyjazdu uczestnicy wraz z przewodnikiem poznawali atrakcje Parków Krajobrazowych Wzgórz Dylewskich oraz Pojezierza Iławskiego, następnie rozwiązywali test przygotowany przez pracowników parku.

I miejsce zajęły ex aequo Sandra Czajka i Paulina Piotrowska, II miejsce ajęła Monika Zakrzewska – wszystkie trzy są uczennicami Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. III miejsce wywalczyły ex aequo uczennice Technikum Logistycznego z CKZiU w Brodnicy. Jurorzy wyróżnili też Kamila Dzwoniarskiego i Martynę Sobańską z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

Konkurs Ekologiczny to jednak nie tylko rywalizacja, ale edukacja i integracja młodzieży. Uczniowie zwiedzili między innym na Wzgórzach Dylewskich lapidarium geologiczne z głazami przetransportowanymi przez lodowiec ze Skandynawii, w Glaznotach obejrzeli zabytkowy wiadukt kolejowy, cmentarz i kościół ewangelicki, a w Jerzwałdzie zwiedzili wystawę przyrodniczą. Podziwiali też krajobrazy z punktu widokowego nad Jeziorakiem w Siemianach.

Wyjazd uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe, nagrody rzeczowe - Brodnickie Towarzystwo Przyrodnicze, bezpłatny przejazd busami zapewniły szkoły - CKZIU i ZS w Jabłonowie Pomorskim. Organizacją konkursu zajmował się Krzysztof Roznerski, nauczyciel geografii w CKZiU w Brodnicy.

Barbara Stefańskareklama

Źródło: Barbara Stefańska

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama