Zaloguj się | Rejestracja

Porozumienie o budowie dróg

poniedziałek, 29 października 2018 r., godz. 13:49  |  Wersja do druku

W dniu 26 października wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski podpisał z burmistrzem Brodnicy Jarosławem Radaczem porozumienie w sprawie dofinansowania inwestycji drogowych oraz bieżącego utrzymania niektórych dróg miejskich.Podpisane porozumienie to gwarancja dalszej współpracy obydwu samorządów i co ważne szansa na rozwiązanie problemów mieszkańców gminy Brodnica zamieszkujących na terenach podmiejskich, którym trzeba poprawić warunki dojazdu do miasta.

Zgodnie z porozumieniem Gmina Miasta Brodnicy oraz Gmina Brodnica zobowiązują się do współdziałania przy realizacji inwestycji polegających na modernizacji publicznych dróg nieutwardzonych będących własnością Miasta Brodnicy znajdujących się na terenach przy granicy z gminą Brodnica i mających szczególne znaczenie komunikacyjne dla mieszkańców gminy Brodnica. Do dróg, o których mowa zalicza się między innymi ulice Polną, Północną, Półwiejską, Rataja, Siewną czy Karkonoską.

Porozumienie zawarte zostało na okres do końca 2023 roku i zgodnie z nim corocznie obydwa samorządy będą przeznaczały uzgodnioną kwotę - w tym roku po 200 tysięcy, a od 2019 roku po 500 tysięcy złotych, na modernizację dróg. Gmina Brodnica od wielu lat współpracuje z Miastem Brodnicą w zakresie budowy dróg. Były to inwestycje zarówno w mieście (ul. Długa) jak i w gminie Brodnica (droga przemysłowa od granicy z miastem przez Kominy do Gorczenicy). Działaą także wspólnie przy inwestycjach na drogach powiatowych (ścieżka do Zbiczna, ul. 18 Stycznia i dalej do Podgórza) oraz wojewódzkich jak chodnik w Wybudowaniu Michałowo i budowa ścieżki do Osieka.

Podpisanie porozumienia przez wójta i burmistrza nie byłoby możliwe bez zgody Rady Gminy Brodnica i Rady Miasta Brodnicy. Wójt gminy Brodnica składa serdeczne podziękowania radnym obydwu samorządów za poparcie i przyjęcie propozycji współpracy międzysamorządowej.

Porozumienie z miastem Brodnicą o wspólnej budowie dróg podpisane:


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama