Zaloguj się | Rejestracja

Nagrodzono produkty regionalne

piątek, 26 października 2018 r., godz. 15:16  |  Wersja do druku

Serek homogenizowany o smaku waniliowym oraz pieczona gęś nadziewana jabłkami z majerankiem to zwycięskie produkty tegorocznej edycji konkursu "Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2018" organizowanego przez Urząd Marszałkowski i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego. W konkursie nagrodzono również Unifreeze Sp. z o.o. z Miesiączkowa za produkt "Flaki wołowe w rosole".W czwartek, 25 października w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Celem konkursu organizowanego już po raz dwunasty jest promocja produktów spożywczych wysokiej jakości wytwarzanych na terenie naszego województwa. Dla producentów żywności jest to możliwość rozwoju oraz otwarcia nowych rynków zbytu. Konkurs zwraca uwagę konsumentom na produkty, które warto wybrać spośród szerokiej oferty artykułów dostępnych na sklepowych półkach.

W tegorocznej rywalizacji konkursowej udział wzięło trzynaście zakładów przetwórczych, które poddały pod ocenę jury osiemnaście produktów oraz pięć restauracji (w tym trzy warsztaty szkół gastronomicznych) zgłaszających łącznie dziewięć potraw. Spośród produktów zgłoszonych do udziału komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze w każdej z dwóch kategorii.

Zakłady przetwórcze przemysłu rolno-spożywczego

I miejsce – Grudziądzka Spółdzielnia Mleczarska za produkt "Serek homogenizowany o smaku waniliowym"

II miejsce – "IZI" Izydor Michał z Aleksandrowa Kujawskiego za produkt "Wódka Hyćka z kwiatów czarnego bzu"

III miejsce - Piekarnia Bartkowscy Sp. j. z Torunia za produkt "Sernik cytrynowy"

Restauracje

I miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie za produkt "Pieczona gęś nadziewana jabłkami z majerankiem"

II miejsce – PGT "Twierdza Toruń Fort IV" Sp. K. w Toruniu za produkt "Tradycyjny uroczysty obiad kuchni polskiej z okazji odzyskania niepodległości"

III miejsce - Unifreeze Sp. z o.o. z Miesiączkowa (powiat brodnicki) za produkt "Flaki wołowe w rosole"

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki. Nagrodą dla zwycięzców jest również możliwość ekspozycji nagrodzonych produktów na stoisku promocyjnym województwa podczas Międzynarodowych Targów Rolno-Spożywczych Grüne Woche 2019 w Berlinie.


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama